fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ružomberok: U muža sa nepotvrdil koronavírus, prišli ďalší štyria pacienti

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus na Slovensku nie je. Do Vojenskej nemocnice však dnes prišli ďalší štyria pacienti, ktorí sa vrátili z lyžovačky v Taliansku.  

U pacienta, ktorý bol hospitalizovaný vo Vojenskej nemocnici sa koronavírus nepotvrdil. Do nemocnice dnes prišli ďalší štyria pacienti. Ide o rodinu, ktorá bola na lyžovačke v Taliansku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková s tým, že bližšie informácie poskytne neskôr.

Koronavírus na Slovensku nie je

Hovorkyňa Vojenskej nemocnice Petra Dišková dnes potvrdila, že u kamionistu, ktorého včera priviezli do ružomberskej nemocnice sa nákaza nepotvrdila. Zajtra ho preto prepustia domov. Aj on sa počas uplynulých dní pohyboval v regióne Talianska.

Muž bol srbského pôvodu, no so svojou rodinou už žije v Ružomberku. Prejavil sa u neho suchý kašeľ a zvýšená teplota. Keďže sa nachádzal v oblasti s výskytom koronavírusu, privolaná záchranná služba ho priviezla na kliniku infektológie.

Na Slovensku do stredajšieho poobedia otestovali až 90 vzoriek s podozrením na ochorenie COVID-19, teda nový koronavírus. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR informovalo, že všetky laboratórne testy mali doteraz negatívny výsledok.

Prečítajte si tiež:
Ako budú vyzerať celebrity v starobe? - Toto je jedna z predstáv
Na Slovensku nepotvrdili koronavírus. Pribúdajú však pacienti. Zdroj: TASR

Zasadne bezpečnostná rada

Koronavírusom sa bude vo štvrtok zaoberať aj bezpečnostná rada štátu.

,,Členovia budú informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom,” poznamenal tlačový odbor úradu vlády. Na rokovaní budú prítomní aj hlavný hygienik SR Ján Mikas a podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková.

S koronavírusom zápasí aj Taliansko. Miestne úrady informovali, že na nákazu zomrelo 12 ľudí a počet nakazených sa zvýšil takmer na 400 ľudí. Prvý prípad nákazy potvrdilo aj Grécko a Francúzsko informovalo o dvoch obetiach. Prvou mal byť čínsky turista a druhou 68-ročný Francúz.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy. Nákaza sa po prvýkrát objavila koncom minulého roka v Číne, odkiaľ sa postupne šírila aj do európskych miest.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií