fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rybár chytil podivnú šťuku. Nemohol uveriť tomu, čo mala táto šťuka vo svojom tele

Ak ste vášnivým rybárom, potom pre vás tento príbeh bude ako stvorený. V žiadnom prípade sa ním ale nenechajte úplne pohltiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

To, čo sa stalo v tomto prípade, rozhodne nie je bežná záležitosť. Keď si tento americký rybár išiel “zarybárčiť”, zrejme mu nenapadlo, že bude svedkom niečoho, čo by rozhodne nečakal. Po prvé chytil šťuku, čo sa mu zatiaľ snáď nestalo, a za druhé, keď sa na ňu pozrel, zistil, že v sebe ukrýva niečo veľmi zvláštne. Neveril svojim očiam, a preto sa rozhodol to všetko zdokumentovať a oznámiť to svetu. Ak teda chcete vedieť, čo táto dravá ryba v sebe ukrývala, pokračujte s nami.

Šťuka na udici

Jedného dňa si dvaja rybári z amerického mesta La Crosse v štáte Wisconsin vyrazili klasicky zarybárčiť. Keď vyrážali, netušili, že v tento krásny deň budú svedkami niečoho nevídaného.

Došli k rieke, nachystali svoje rybárske náčinie a pustili sa do rybolovu. Netrvalo dlho a ozvalo sa škubnutie udice. Boli samozrejme radi, že po tak krátkej dobe už majú prvý úlovok. S radosťou úlovok vytiahli, aby zistili, o aký druh ryby sa jedná. Keď uvideli šťuku, zvláštne na seba pozreli.

Prečítajte si tiež:
Sú elektronické cigarety zdravšou verziou fajčenia? Štatistiky hovoria niečo iné!

Obrovské telo

Ryba, ktorú rybári pomocou prútu z rieky vytiahli, bola totiž na ich pomery dosť neobvyklá. Chvíľu len zmätene pozerali na rybu a nevedeli, čo povedať. Šťuka to bola, ale rozhodne tomu nenasvedčovalo jej telo. Viete prečo? Šťuka je dravá ryba, ktorá má aerodynamický tvar tela, aby sa mohla vo vode rýchlejšie pohybovať a ľahšie získavať korisť. Tvar tejto šťuky vyzeral trochu inak, bolo obrovské. Nafúknuté tak, že to vyzeralo, akoby šťuka prehltla korytnačku.

Ryba v rybe

Rozhodli sa teda, že zistia, o čo v skutočnosti ide a pustili sa do pitvania šťuky. Akonáhle rozrezali jej telo a uvideli obsah, neverili svojim očiam. Vo vnútri sa totiž nachádzala obeť šťuky, ktorej bola ryba. Na tom nie je nič zvláštne, keby ryba nebola ešte nažive. Nie je isté, čo s rybou rybári urobili, pretože kamerový záznam ďalej nepokračoval, však diváci pevne dúfajú, vrátane nás, že jej rybári dali druhú šancu a vhodili ju späť do vody.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prosvet.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií