fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za 5 minút 48% nabitej batérie? To je rýchle nabíjanie od Huawei

Máte tip? napíšte nám mailom

Laboratórium firmy Huawei – Huawei’s Watt Lab prišlo nedávno so (starým) novým technologickým objavom. Podarilo sa im oživiť technológiu, ktorá umožní nabiť 3000 mAh batériu za 5 minút na 48% svojej kapacity. Na videu nižšie môžeš vidieť, že samotná batéria má omnoho viac konektorov ako tá v telefóne.

Ďalšou nevýhodou je potreba externého nabíjacieho zariadenia, teda vždy musíš batériu vybrať a vložiť do druhého zariadenia na nabíjanie.

Ako to funguje?

Princíp rýchleho nabíjania je vcelku jednoduchý. Výskumníci rozdelili batériu na viacero častí. Každá časť sa nabíja samostatne a teda celá batéria sa nabije omnoho rýchlejšie, ako keby to bol jeden celok. Samotné video pochádza ešte z roku 2015 a tu sa nám teda naskytuje otázka: Prečo spoločnosť znovu video uverejnila? Žeby sa chcela vrátiť späť k vyberateľným batériám?

Výstava Mobile World Congress v Barcelone nám určite v blízkych dňoch predstaví a odhalí viac.

Zdroj: gsmarena.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií