fbpx
Rýchlik usmrtil človeka v hlavnom meste, vlaky meškajú desiatky minút

Rýchlik usmrtil človeka v hlavnom meste, vlaky meškajú desiatky minút

Cestujúci, zbystrite pozornosť. Po zrážke vlaku s človekom má železničná spoločnosť značné meškania.

Dnes predpoludním sa neďaleko železničnej stanice Vinohrady stala tragická udalosť. Medzinárodný rýchlik z Prahy do Budapešti zrazil a usmrtil človeka, informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Nehodu vyšetrujú bratislavskí policajti. „Podľa doterajších informácií rušňovodič eurocity vlaku pri prechádzaní uvedeného úseku spozoroval osobu mužského pohlavia, ktorá náhle vstúpila do koľajiska,“ informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Na trati sa muž pohyboval neoprávnene. Rušňovodič stretu nedokázal zabrániť.

Zrážka má za následok výrazné meškanie vlakov, rýchlik do Banskej Bystrice bol dokonca odrieknutý. Podľa ZSSK EC 273 Metropolitan mešká 110 minút. Výraznejšie meškanie má aj EC 172 z Maďarska do Hamburgu – 58 minút.

Google+ Linkedin
Romana Haluščíková

Redaktorka magazínu Klocher - študentka piateho ročníka Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.