fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výskumníci vyvinuli rýchlotest na koronavírus

Vedci vo švajčiarsku potešili celý svet. Sme na prahu veľkého pokroku k zastaveniu vírusu?

Kríza v súvislosti s novým koronavírusom COVID-19 môže byť kvôli švajčiarskej farmaceutickej spoločnosti, ktorá urobila obrovský skok v diagnostike, podstatne menej bolestivá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Severin Schwan, generálny riaditeľ švajčiarskej farmaceutickej spoločnosti Roche potvrdil, že výskumníci jeho firmy vyvinuli rýchlotest na koronavírus. Firma nedávno dostala povolenie od FDA na vývin nového rýchlotestu na detekciu koronavírusu, a to sa zjavne podarilo.

Momentálne prebieha schvaľovanie a všetci dúfajú, že sa do praxe dostane čim skôr. Znamenalo by to, že ľudia, ktorí sú chorí by si mohli urobiť rýchly a jednoduchý test, ktorý by im ukázal, či majú chrípku, obyčajnú nádchu alebo trpia koronavírusom.

Takýmto spôsobom by sa dalo zabrániť rozširovaniu pandémie COVID-19. Dnes testy na prítomnosť COVID-19 sú zdĺhavé a zložité. Mnohí pacienti čakajú na výsledok testov na koronavírus aj 48 hodín, čo je príliš dlhá doba na to, aby sa efektívne zabraňovalo rozširovaniu nového vírusu.

Informáciu na svojej facebookovej stránke zverejnil aj vedec Robert Mistrík. Podľa jeho slov vedci pracujú na vývoji vakcíny, po prípade aj na lieku na vyliečenie pandémie. To už je však zložitejší proces.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Frankfurter Allgemeine Zeitung

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií