fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiéra klipu kapely Smola a Hrušky: Letnú novinku Na ceste za inou natočili až v ďalekom Izraeli

Máte tip? napíšte nám mailom

Po nečakanom úspechu vianočnej skladby Na Vianoce patríme k sebe, ktorá sa stala najhranejšou novou vianočnou skladbou v slovenskom éteri, sa legendárni Spišiaci  venovali rôznym aktivitám od organizovania medzinárodného festivalu Basket Music Fest, točeniu filmu z prostredia Spišsko-novoveského basketbalu až po rôzne umelecké projekty svojich členov.

Pred letom konečne došlo aj na novú skladbu Smola a Hrušky – ide o novinku Na ceste za inou.

Horúca skladba je návratom ku koreňom skupiny a obsahuje všetky ingrediencie, ktoré fanúšikovia na skupine milujú. Chytľavá melódia, pozitívne vibrácie, sexy hlas a poetika punkového romantika Spoka Kramára, ktorý skladbu zložil a otextoval netradične za oceánom.

“Skladba je úplne nová, napísal som ju na jar v Kanade, kde sme pokračovali v nakrúcaní  motivačno-športového filmu 0:52, ktorý je neskutočne skutočným príbehom a aj so soundtrackom by mal uzrieť svetlo sveta budúci rok. Vtedy mi na ceste nádhernou krajinou napadla melódia a text. Skrátka, dostal som od Boha signál, zastavil na odpočívadle auto, vybral gitaru z kufra a začal som tvoriť pesničku, ktorú som večer na hoteli nahral do Macbooku a dokončil text. Po návrate v domácom štúdiu prišli na rad ostatné nástroje, klavír, bicie, gitary, Matúš nahral trúbky a na záver sme dospievali vokály a zmixovali a zmastrovali v Recording studio 11.11. Jednoducho,  jedna z tých skladieb, ktorá sa rodí rýchlo,” približuje zrod skladby frontman SaH Spoko Kramár.

Na ceste za inou
Natáčali nie pri jednom, ale hneď pri 2 moriach. Zdroj: facebook.com/Smola A Hrušky

Veselá skladba nesie aj odkaz na pocity, ktoré keď ich človek prežíva, nie sú pozitívne. S odstupom času to však každý vidí z inej perspektívy. Skoro každý z nás zažil chvíle, keď chcel alebo sa musel rozhodnúť, či bude pokračovať v aktuálnom vzťahu, alebo ho ukončí a posunie sa ďalej.  K rozchodu okrem nepríjemných chvíľ patrí aj delenie spoločných vecí, vrátenie darovaných predmetov a nezriedka sa stáva aj to, že si bývalí milenci nechajú niečo na pamiatku, spomienkový predmet alebo časti oblečenia. V prípade skladby Na ceste za inou je symbolom spomienok a spoločných chvíľ mikina. Tá symbolizuje spomienky a zároveň odhodlanie ísť ďalej na cestu za šťastím a za inou láskou.

Prečítajte si tiež:
Hudobný svet zasiahla smutná správa: Zomrel majster Karel Gott

Téma cesty a cestovania rezonovala aj pri nakrúcaní klipu. Celý nápad na klip vznikol pozvaním kapely Smola a Hrušky na tradičný festival Tel Aviv Ska Invasion v Izraeli.

Polonahí umelci v Svätej zemi

“Mal som ísť do Tel Avivu sám, kde by som odspieval niekoľko coverov a aj skladieb od Smola a Hrušky v sprievode populárnej izraelskej skupiny Los Caparos. Okrem mňa bolo pozvaných viacero umelcov, ktorí spievajú v štýle ska svetové hity aj svoje skladby. Nakoniec som presadil myšlienku, aby na festival okrem mňa cestovala aj celá kapela, aby sme si spravili letnú dovolenku v apríli a odohrali našu koncertnú show. Došlo mi, že máme novú skladbu Na ceste za inou, ktorú celá kapela ihneď označila ako letnú, a tak práve z cesty do Izraela sme mohli natočiť videoklip v tejto zaujímavej krajine. Ako to už býva, veci nešli úplne podľa predstáv. Na začiatku cesty zaspal šofér, a tak sme ledva stihli check-in na letisku.

Keď sme už boli natešení v lietadle,  zrazu pilot zahlásil, že lietadlo má problémy, a tak sme na Košickom letisku museli vystúpiť a 5 hodín čakať na iné lietadlo. Po príchode do Tel Avivu nás čakala podľa miestnych najväčšia búrka za ostatných 50 rokov a pochopil sme to až vtedy, keď padal ľadovec a človek, ktorý nás ubytoval, sa nás pýtal, že čo to  je, že to v živote nevidel.

Taxíky na 5 hodín odstavili svoje autá, tak sme ani nemohli dôjsť po naše auto do požičovne. V skratke, prvý deň sme toho moc nevideli. Druhý deň sme šli do Jeruzalema, a tam sme zažili ešte väčšiu búrku, ktorú sme prečkali v jednom obchode. Našťastie ďalšie dni sa počasie umúdrilo a stihli sme z našich potuliek krajinou natočiť klip. Odohrali sme aj koncert v klube Abraham hostel v Tel Avive s fantastickou atmosférou a podporou nielen izraelských, ale aj česko-slovenských fanúšikov, ktorí tam žijú. Zaujímavé je, že prvýkrát počas našej kariéry sme natáčali videoklip pri mori. A aby to nebolo málo, tak dokonca pri 2 moriach – Stredozemnom a Mŕtvom. Konečne môžeme ukázať našim fanúšikom naše vymakané polonahé telá,” dopĺňa s úsmevom Spoko. Na videoklipe kapela spolupracovala s talentovaným kameramanom a filmárom Majom Puzderom  z Lexis Production.

Nalaďte sa na leto a vypočujte/pozrite si novinku od SaH! 

Kde všade môžete chalanov tento rok vidieť?

Kapela Smola a Hrušky okrem nabitej letnej sezóny momentálne pripravuje výberovku najväčších hitov, kde sa objaví aj novinka Na ceste za inou a ďalšie 2 nové videosingle, ktoré predstavia fanúšikom do konca roka aj s novou koncertnou show na vianočnom turné Patríme k sebe tour 2018:

  • 22.11. Trenčín
  • 23.11. Žilina
  • 30.11. Námestovo
  • 01.12. Púchov
  • 07.12. Košice
  • 08.12. Poprad
  • 14.12. Bratislava
  • 15.12. Spišská Nová Ves

Okrem koncoročného turné ich, samozrejme, uvidíme aj cez leto. Pripravených je množstvo koncertov:

Zdroj: SmolaAHrusky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií