fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S riešením následkov požiaru v Štiavnici by mohla pomôcť Únia, europoslanec Hajšel adresoval list komisárke Ferreirovej

O formách možnej pomoci z európskych zdrojov bude europoslanec osobne v Bruseli rokovať v nasledujúcich dňoch so zástupcami Európskej komisie a Európskeho parlamentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský europoslanec Robert Hajšel (SMER-SD) inicioval list poslancov Európskeho parlamentu adresovaný komisárke Európskej únie pre kohéziu a reformy Elisu Ferreirovú s urgentnou žiadosťou o pomoc pri financovaní následkov požiaru, ktorý v sobotu zachvátil viaceré historické budovy starého centra Banskej Štiavnice.

Mesto nemôže bojovať samé

Ako europoslanec informoval v tlačovej správe, v liste žiada, aby v súčinnosti s kompetentnými orgánmi SR Európska komisia urgentne preskúmala možnosti využitia existujúcich finančných nástrojov EÚ, ako sú štrukturálne fondy pri nevyhnutnej následnej obnove zničených historických a kultúrnych pamiatok.

“S následkami tak ničivého požiaru, aký včera zažila Banská Štiavnica, nemôže bojovať žiadne mesto samé. Pomôcť mu musí nielen slovenská vláda, ale aj Európska únia,” zdôraznil europoslanec Hajšel, podľa ktorého ide aj o čas, preto začal konať okamžite.

Ostatní europoslanci sa môžu pripojiť

O formách možnej pomoci z európskych zdrojov bude europoslanec osobne v Bruseli rokovať v nasledujúcich dňoch so zástupcami Európskej komisie a Európskeho parlamentu. „K listu sa môžu europoslanci pripojiť do pondelňajšieho rána,” dodal Hajšel.

Situácia v Banskej Štiavnici je momentálne stabilizovaná, pričom hasiči likvidujú a lokalizujú ohniská spolu s opatreniami na zamedzenie opätovného rozšírenia požiaru. Požiar celkovo zasiahol sedem budov.

Prečítajte si tiež:
Matica slovenská dostane každý rok dotáciu vyššiu ako milión eur, zákon podpísala prezidentka Čaputová

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar v centre Banskej Štiavnice (fotografie)

Viac k témam: Požiar v Banskej Štiavnici
Zdroj: SITA.sk – S riešením následkov požiaru v Štiavnici by mohla pomôcť Únia, europoslanec Hajšel adresoval list komisárke Ferreirovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií