fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako sa zregenerovať po náročnom cvičení? Vyskúšajte napríklad toto

Máte tip? napíšte nám mailom

Cvičenie mnohým z nás pomáha zregenerovať sa, zabudnúť na všetky problémy, ktoré na nás striehnu. A predsa sa vždy po cvičení cítime zničene, ako keby sme bežali maratón a pritom sme len niekoľko minút cvičili na rotopede, dvíhali činky alebo skákali na trampolíne. Čo teda robiť preto, aby ste sa opäť cítili sviežo? Skúste napríklad toto.

Skúste masáž

Nemusíte ísť zrovna k profesionálnemu masérovi, ale kľudne môžete. Určite by ste ale minuli veľké množstvo peňazí, keby zakaždým chodíte k masérovi. Nakúpte si levanduľový masážny olej do zásoby a aplikujte si ho na unavené svaly zakaždým, keď svoje telo vystavíte extrémnej fyzickej aktivite. Uvidíte, že sa vám hneď po chvíli výrazne uľaví. V konečnom dôsledku pôsobí dobre na vaše zmysly, tak prečo ho nevyskúšať?

Zelený čaj/ bylinkový čaj

Po náročnom cvičení sa cítime dehydrovaní, a preto je priam nevyhnutné siahnuť po tekutine. Po cvičení v žiadnom prípade nekonzumujte alkohol. Uškodil by vám. Doprajte si radšej šálku zeleného, poprípade poctivého bylinkového sypaného čaju. Dodá vám energiu, zahreje vás a doprajete vášmu svalstvu úľavu. Pri pití čaju nevykonávajte žiadnu činnosť. Vyložte si nohy, zapnite si relaxačnú hudbu a relaxujte.

Prečítajte si tiež:
6 cvikov, ktoré môžeme urobiť bez toho, aby sme vstali z postele

Kúpeľ + sviečky

Ktorá z vás by si po poctivom tréningu nerada dopriala horúci kúpeľ vo vani v spoločnosti sviečok a voňavého prírodného levanduľového mydla? Vyhraďte si čas len pre seba. Ešte predtým, ako vleziete do vane, si zapáľte vonné sviečky a nachystajte osušku. Nechajte si kúpeľňové okno zavreté. Až po okúpaní okno podchýľte, aby sa para dostala von.

Foto: Free Stock Photos.Biz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií