fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turistom v safari sa naskytol pohľad na skutočnú drámu! 9 levíc napadlo leva (VIDEO)

Máte tip? napíšte nám mailom

Lev ostal z útoku deviatich levíc v poriadnom šoku, rovnako ako turisti, ktorí toho boli svedkami.

Turisti, ktorí sa vybrali pozrieť sa na safari, ostali šokovaní po tom, ako videli skupinu levíc, ktoré napadli leva. Ten bol voči deviatim samiciam bezbranný, a tak len reval o pomoc a v jeho pohľade bolo vidieť bezmocnosť a zdesenie. Brutálny útok z ríše zvierat zachytila na kameru jedna z návštevníčok safari parku, 19-ročná Mya.

“Levice začali samca obkľučovať z ničoho nič. Hrýzli ho do nôh a krku. V jeho očiach sa zračilo zdesenie. Vedel, že sa blíži smrť. Bolo zaujímavé sledovať kráľa zvierat v momente, kedy bol úplne zraniteľný,” opísala mladá autorka videa.

Zamestnanci parku však nakoniec levice odohnali a lev tak prežil. Správanie samíc však nie je celkom jasné ani podľa odborníkov. Tí sa ale domnievajú, že tak konajú, keď vidia, že samec je už pristarý a nie je schopný párenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií