fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sagana čaká slávna klasika Paríž – Roubaix, defekty a mechanické problémy sú jej každoročnou súčasťou. Minulý rok tu vyhral

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovák sa v nedeľu predstaví na klasike Paríž – Roubaix. Má šancu na víťazstvo?  Jazdci tu používajú špeciálne rámy a kolesá.

Sagan už dnes patrí k legendám v Roubaix.

Aj tieto populárne preteky, o ktorých sa hovorí, že sú kráľovnou všetkých klasík, už náš cyklista v minulosti ovládol. Na Velodrome Andre Petrieux, kde klasika každoročne končí, triumfoval v roku 2018. Na týchto pretekoch však víťazné plakety pridávajú, okrem iného, aj na steny v historickej budove (tá je dnes súčasťou múzea), ktoré kedysi slúžili ako sprchy. Svoju tak má aj náš cyklista.

Sprchy sú stále funkčné, tímy však dnes svojim jazdcom poskytujú omnoho lepší komfort v podobe tímových autobusov. 

Patrí k favoritom

Peter Sagan vyhral preteky, ktoré prezývajú Peklo severu, minulý rok po fantastickom úniku. Tentokrát však Slováka jazdiaceho za nemecký tím Bora-Hansgrohe trápia zdravotné problémy. I keď je v očiach súperov stále jedným z favoritov, víťazstvo by bolo skôr prekvapením.

Aj na Okolo Flámska triumfoval talian Bettiol, Sagan skončil jedenásty.

Paríž – Roubaix je jednodňová jarná klasika, ktorá sa jazdí v severnom Francúzku. Jazdci tu používajú špeciálne rámy a kolesá, keďže sú defekty či iné mechanické problémy jej každoročnou súčasťou.

Ide o jednu z najstarších klasík vôbec. Prvý ročník bol v roku 1896. Medzi najúspešnejších jazdcov patrí Belgičan Tom Boonen a jeho krajan Roger de Vlaeminck. Obaja majú na konte štyri tituly. 

Pozrite si Saganovu víťaznú jazdu z minulého roka:

https://twitter.com/Paris_Roubaix/status/1116627263842209792

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií