Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sagan v Belgicku nenazrel do prvej desiatky, čoskoro ho čaká Paris-Roubaix. Má šancu na víťazstvo?

Na včerajších pretekoch Okolo Flámska triumfoval talian Bettiol. Petrovi Saganovi ušla prvá desiatka len tesne, skončil jedenásty.

Okolo Flámska je jedna z najslávnejších jarných klasík. Obdivuhodný výkon predviedol Alberto Bettiol. 25-ročný jazdec vyhral preteky po takmer 20 km sóle. Pred štartom by nikto netipoval, že víťazom bude práve on. Až na niekoľko malých výťazstiev, Bettiol nemá na konte žiadny triumf. Neviem, ako sa mi to podarilo. Stále tomu nemôžem uveriť. Je to moje prvé víťazstvo, nechápem,” uviedol Alberto Bettiol.

Zdroj: cyclingtips.com

Peter Sagan sa ku cieľovej čiare blížil v druhej skupinke, kde boli aj skoro všetci najväčší favoriti. Na náročnej trati sa však na pódium nezmestil . Trojnásobný majster sveta v minulosti už tento pretek ovládol. V roku 2016 vyhral jubilejný 100. ročník slávnej klasiky. „Bol to náročný a vzrušujúci pretek. Vždy je radosť pretekať tu v tejto neuveriteľnej atmosfére. Rád by som poďakoval svojim tímovým kolegom za ich prácu. Všetci dali zo seba 100 %. Boli sme schopní byť v predu,  ale nemal som nohy, aby som čelil Bettiolovmu útoku,“ uviedol Sagan.

Aktuálny slovenský šampión v prebiehajúcej sezóne zatiaľ triumfoval len v januári v jednej z etáp na austrálskych pretekoch Tour Down Under. Najbližšiu šancu pripísať si víťazstvo bude mať už 14. 4. na nie menej slávnej klasike Paris-Roubaix. Aj tento pretek už náš cyklista v minulosti ovládol. Na Velodrome Andre Petrieux, kde preteky každoročne končia, triumfoval v roku 2018.

Zdroj: procyclingstats.com sport.aktuality.sk bora-hansgrohe.com