fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Saková nerozumie, prečo ministerstvo vnútra vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov za budovu AB Kozmetika (video)

Ďalej upozornila, že ministerstvo uzatvorilo zámennú zmluvu so spoločnosťou, ktorá vznikla v apríli uplynulého roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2023 (SITA.sk) – Exministerka vnútra a podpredsedníčka strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Denisa Saková nerozumie, prečo Ministerstvo vnútra SR vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov, kde boli ubytovacie kapacity a rozlohou 16-tisíc metrov štvorcových za približne 850 metrov štvorcových v budove AB Kozmetika.

Rezort vnútra podpísal zámennú zmluvu ubytovne Saratov, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Dúbravka a mala kapacitu približne 450 lôžok. Zámenná zmluva bola podpísaná na nové ubytovacie kapacity na 49 menších apartmánov a jeden väčší apartmán.

Luxus ubytovacích kapacít

V priemere majú od 15 do 18 metrov štvorcových a cena za meter štvorcový je podľa znaleckého posudku 6 200 eur. Saková o tom informovala na štvrtkovej tlačovej besede.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Cena dvojizbového bytu v Rači sa pohybuje okolo 3 300 až 3 500 eur za meter štvorcový v novostavbe. Nechcem spochybňovať znalecký posudok, pretože znalci ho vypracovali s najlepším svedomím a vedomím. Zaráža ma fakt, či skutočne rezort vnútra potreboval takýto luxus v prípade nových ubytovacích kapacít,” uviedla exministerka vnútra Saková.

Prečítajte si tiež:
Kabinet schválil posun termínu implementácie reformy súdnej mapy z 1. januára 2023 na 1. júna 2023

Zámenná zmluva

Ďalej upozornila, že ministerstvo uzatvorilo zámennú zmluvu so spoločnosťou, ktorá vznikla v apríli uplynulého roka. Dodala, že 65 percent firmy vlastní český investor a 35 percent vlastní firma, ktorej konateľ je tiež vlastník spoločnosti, ktorá taktiež uzatvorila s rezortom vnútra zámennú zmluvu na 40 garáží a jeden rodinný dom v Prievoze. Ako dodala Saková, hodnota jednej garáže bola približne 3 500 eur.

Agentúra SITA požiada o stanovisko Ministerstvo vnútra SR.

Viac k témam: Ministerstvo, Opozícia, Ubytovacie zariadenia
Zdroj: SITA.sk – Saková nerozumie, prečo ministerstvo vnútra vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov za budovu AB Kozmetika (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií