fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sám doma je vianočnou klasikou no garantujeme ti, že si si minimálne jednu z týchto vecí nevšimol!

Máte tip? napíšte nám mailom

Po týchto detailoch už nikdy nebudeš vnímať vianočnú klasiku tak, ako doteraz!

Vieš si predstaviť Vianoce bez filmu Sám doma?! Myslím, že nie. Nikto si už nedokáže predstaviť vianočný čas bez toho, aby nesledoval to, ako ostane Kevin McCallister v dome sám a ako čelí nepodarenej dvojici zlodejov. Väčšine z nás však bez ohľadu na to, koľkokrát sme vianočnú klasiku videli, unikli detaily, ktoré viac či menej ovplyvňujú dej filmu. Poďme si na tieto detaily posvietiť…

Policajt zlodejom

c1890f02-ee6d-4bc6-8890-456ee8d79d1e

Herec Joe Pesci, ktorý si vo filme zahral zlodeja Harryho, sa na začiatku filmu – v scéne, kde rodine prinesie poslíček pizzu – objavil v dome McCallisterovcov prezlečený za policajta. Nešlo však o rolu muža zákona, zlodej Harry sa takto rozhodol zistiť, či sa v dome nachádzajú nejaké cennosti.

Ďalšou zaujímavosťou pri tejto scéne je fakt, že názov pizzérie Little Nero’s Pizza, z ktorej si McCallisterovci objednali jedlo, je paródiou na reálnu sieť pizzerií, ktorá nesie názov Little Caesar’s Pizza.

Kevinova letenka

2cbcb899-17fc-4bd9-a3fc-9e12764592e5

Ak sa ti stále zdalo zvláštne, ako mohla rodina zabudnúť malého Kevina doma, máme pre teba vysvetlenie. Určite viete, že pri spočítavaní deti pri odchode z domu sa to, že niekto chýba neukázalo, lebo nepozorný Heather omylom zarátal i chlapca od susedov. No pri kontrole leteniek si mohli všimnúť, že im Kevin chýba. Prečo im to teda uniklo?

Prečítajte si tiež:
Zuzana Machová: Žena, ktorá dobyje Youtube?! Má na to parádne nabehnuté

Tu je vysvetlenie. Pozorne si pozri obrázok vyššie. Vidíš to? V koši sa nachádza Kevinova letenka. Dostala sa tam vo chvíli, keď otec malého odvážlivca utieral rozliate mlieko a následne vyhodil servítku. Okrem nej však do koša letela i letenka.

Zaujímavosť na záver:

418c0643-7bf3-47f1-8856-67d27a04dd65

Táto snímka sa dostala nielen na plagáty, ale tvorí tiež obal DVD Sám doma. Póza, pri ktorej sa Macaulay Culkin drží za tvár a kričí, bola inšpirovaná slávnym obrazom Výkrik od známeho maliara Edvarda Muncha.

Ak sa chceš dočítať viac zaujímavosti o filme Sám doma, klikni na tento odkaz. Ak ťa zaujíma koľkokrát by reálne zlodeji Harry a Marv zomreli, keby pasce, ktoré boli vo filme, boli reálne, môžeš si to pozrieť tu. A ak by ťa zaujímali chyby, ktoré sú v tomto filme, môžeš ich vidieť v tomto článku.

Zdroj: diply.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií