fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Samsung a jeho “Safety Truck” pomáha vodičom v obehovaní kamiónov

Máte tip? napíšte nám mailom

Samsung a jeho “Safety Truck”

Kamióny a ich návesy sú veľmi nebezpečné a stresujúce prekážky na cestách obzvlášť ak ich chceme obehnúť. Spoločnosť Samsung prišla so skvelým riešením tohto problému. Na zadnej strane návesu by bola napojená obrazovka, ktorá by premietala, to čo sa deje priamo pred kamiónom. Takže teraz by vodiči videli presne, čo sa deje pred kamiónom a vedeli by odhadnúť, kedy môžu začať predbiehať.

Systém je veľmi jednoduchý, aj keď možno cenovo trochu viac nedostupný. Malá kamera na prednej strane vysiela živý prenos na obrazovke, ktorá je na zadnej strane kamiónu. K dispozícii je aj nočné videnie pre nočnú jazdu.

Prototyp nákladiaku už bol vyskúšaný. Momentálne nie sú žiadne modely na cestách. Samsung tvrdí, že pracuje spoločne s miestnymi vládami na tom, ako optimalizovať tento systém pre reálne využitie. “Samsung potvrdil, že táto technológia funguje, a že táto myšlienka môže zachrániť mnoho ľudských životov” povedal hovorca firmy.

A nakoniec si pozrite video ako to funguje:

Zdroj: boredpanda.com

Prečítajte si tiež:
Poľská socha odkryla svoju pravú tvár! Áno, je to Darth Vader
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií