Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sankcie môžu trvať aj ďalších päť až 10 rokov. Rusko je pripravené, v tomto režime žilo desaťročia, vyhlásil Peskov

Hovorca Kremľa tak komentoval vyjadrenie osobitného zástupcu EÚ pre sankcie Davida O’Sullivana, ktorý povedal, že reštrikcie proti Moskve sa nezrušia ani po skončení vojny na Ukrajine.

24.10.2023 (SITA.sk) – Ruská vláda je podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova pripravená na to, že medzinárodné sankcie proti krajine budú trvať ďalších päť až desať rokov.

„Rusko žilo v tomto režime desaťročia a dostatočne sa prispôsobilo,“ povedal Peskov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca Kremľa tak komentoval vyjadrenie osobitného zástupcu Európskej únie pre sankcie Davida O’Sullivana, ktorý povedal, že reštrikcie proti Moskve sa nezrušia ani po skončení vojny na Ukrajine.

Rusko sa po odštartovaní vojny proti Ukrajine vo februári 2022 stalo krajinou, ktorá čelí najväčšiemu počtu sankcií na svete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Sankcie môžu trvať aj ďalších päť až 10 rokov. Rusko je pripravené, v tomto režime žilo desaťročia, vyhlásil Peskov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií