fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS-kári hlasovaním o štátnom rozpočte zapreli samých seba, Matovič je však rád a jeho odchod je v réžii prezidentky

Čo sa týka odchodu Matoviča z postu ministra, podľa slov povereného premiéra Eduarda Hegera je to v réžii pani prezidentky.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.12.2022 (Webnoviny.sk) – Aj keď sa v návrhu budúcoročného štátneho rozpočtu neudiali žiadne zmeny, čo sa týka príjmov, výdavkov a deficitu, strana SaS zaň v parlamente zahlasovala. Pritom tvrdila, že v takej podobe je pre nich neprijateľný.

„Zapreli samých seba, no ja som rád. Lebo je to rozpočet o pomoci ľuďom,“ pokračoval na štvrtkovom brífingu poverený minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

V réžii pani prezidentky

Čo sa týka odchodu Matoviča z postu ministra, podľa slov povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) sa tak stane v piatok v prezidentskom paláci. „Je to v réžii pani prezidentky,“ povedal Heger.

Nie sme na gréckej ceste

Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek povedal, že cesta k tomuto rozpočtu bola tŕnistá a strastiplná a finalizovala sa v časoch menšinovej vlády. Rozhodujúci klub, strana SaS, prijal pozvanie na rokovanie a ústavnou väčšinou poslanci schválili rozpočet, aj s príjmami, výdavkami a deficitom, ako to bolo pôvodne navrhnuté.

„Som rád,“ povedal Klimek. Parlament podľa neho potvrdil, že Slovensko nie je na žiadnej gréckej ceste. Tento rozpočet je podľa Klimeka rozpočtovo zodpovedný a v súlade s výdavkovými limitmi.

Prečítajte si tiež:
Nehoda na R1 pri Budči si vyžiadala život mladého muža (foto)

Viac k témam: Demisia, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Minister financií SR, návrh štátneho rozpočtu, Predseda vlády, Rokovanie NR SR, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS-kári hlasovaním o štátnom rozpočte zapreli samých seba, Matovič je však rád a jeho odchod je v réžii prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií