fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS podporuje model financovania RTVS navrhnutý ministerstvom kultúry

Michal Luciak dodal, že nový model financovania priamym transferom podielu HDP zaručuje väčšiu nezávislosť ako doterajšie financovanie, na čom sa zhodli s predstaviteľmi RTVS a rezortom kultúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.3.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje model financovania verejnoprávneho Rozhlasu a televízie (RTVS) navrhnutý ministerstvom kultúry. Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, strana je toho názoru, že RTVS musí profesionálne fungovať a taktiež má byť riadne financovaná bez toho, aby riaditeľ každoročne musel zháňať zdroje.

Štátny príspevok

„Ministerstvo kultúry dalo do pripomienkovania návrh zákona, na základe ktorého bude RTVS každý rok dostávať štátny príspevok 0,17 percenta z HDP Slovenska, optimálne 0,19 percenta, a teda garantovanú výšku príjmu v sume 180 miliónov eur, ktorú sme navrhli v strane SaS,” tvrdí Šprlák.

Tímlíder SaS pre kultúru René Parák doplnil, že suma 180 miliónov eur predstavuje adekvátnu náhradu koncesií bez nutnosti plátania rozpočtu RTVS dodatočnými kompenzáciami.

Digitalizácia a modernizácia

„Zároveň umožní našej verejnoprávnej televízii profesionálne fungovať, plniť si povinnosti vyplývajúce zo zákona a investovať do potrebnej digitalizácie a modernizácie,” tvrdí Parák.

Poslanec Národnej rady SR Michal Luciak (SaS) dodal, že nový model financovania priamym transferom podielu HDP zaručuje väčšiu nezávislosť ako doterajšie financovanie, na čom sa podľa Luciaka zhodli s predstaviteľmi RTVS a rezortom kultúry.

Prečítajte si tiež:
Kollár nemá problém v komunálnych voľbách podporiť kandidáta aj z hnutia Republika. Ide o to, aký to je človek, vyhlásil

Zdroj: SITA.sk – SaS podporuje model financovania RTVS navrhnutý ministerstvom kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií