Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS považuje vstup do európskeho spoločenstva za mimoriadne prospešné

Aj keď EÚ nie je bezchybná, stále garantuje slobodu a prosperitu.

1.5.2024 (SITA.sk) – Aj keď nie je bezchybná, stále garantuje slobodu a prosperitu. Členstvo v EÚ prináša množstvo výhod.

Členstvo v Únii

Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SaS) pri príležitosti 20. výročia vstupu SR do EÚ. SaS to vníma ako jedno z najdôležitejších rozhodnutí.

„Pred 20 rokmi sme presne nevedeli, čo bude pre nás členstvo v EÚ znamenať, no čakali sme, že bude mať pozitívne prínosy. A tak aj bolo, pričom je pre nás priaznivé stále. Preto považujem naše rozhodnutie stať sa členom európskeho spoločenstva krajín, pre takú malú krajinu, akou je Slovensko, za mimoriadne prospešné,“ vyhlásil kandidát na europoslanca Richard Sulík (SaS) s tým, že ak však SR chce, aby jej bolo v EÚ lepšie, treba pracovať z pozície SR ako doma, tak aj v Bruseli.

Pocit slobody

Ako Sulík pripomenul, pri ľudí narodených za komunizmu znamenal vstup do EÚ pocit slobody, a je to podľa neho tak aj naďalej.

Za tri najpozitívnejšie veci, ktoré EÚ priniesla, Sulík považuje jednotný trh, ukotvenie v právnom rámci a v silnom systéme bŕzd a protiváh, ako aj slobodu pohybu.

„Zvykli sme si na to a som si istý, že nikto súdny o to nechce prísť,“ dodal na záver s tým, že treba poukazovať aj na nedostatky, nech je aj ďalších 20 rokov členstva Slovenska v EÚ takých výhodných, ako tomu bolo doteraz,“ uzavrel Sulík.

Viac k témam: 20. výročie vstupu Slovenska do EÚ Európskej únie, členstvo v Európskej únii, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – SaS považuje vstup do európskeho spoločenstva za mimoriadne prospešné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií