fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Saudský princ daroval charite neuveriteľných 32 miliárd

Máte tip? napíšte nám mailom

Známy miliardár Alwaleed bin Talal oznámil verejnosti, že venuje svoj majetok v hodnote 32 miliárd charite. Inšpirovaný bol nadáciou Gates Foundation, ktorú založil Bill Gates s jeho manželkou v roku 1997.

Princ chce veľké množstvo peňazí použiť na podporu “kultúrneho porozumenia” a na posilnenie postavenia ženy v spoločnosti. Ďalej uviedol, že chce tiež pomôcť ak nastane nejaká veľká prírodná katastrofa.

Bill Gates sa vyjadril: Toto rozhodnutie schvaľuje, a je to inšpirácia pre všetkých filantropov sveta.

„Filantropia je osobná zodpovednosť a je aj súčasťou mojej islamskej viery“, uviedol Alwaleed. Jeho vyhlásenie prichádza počas svätého mesiaca Ramadán, kedy sú moslimovia vyzývaní, aby rozdávali milodary a pomoc tým, ktorí ju potrebujú.

Alwaleed je zakladateľom konglomerátu Kingdom Holding Company. Tento holding drží podiely v hoteloch The Four Seasons, Fairmont, Raffles ale i v spoločnostiach Twitter, Apple či Citygroup.

Viac vo videu, kde je celá konferencia

Zdroj: youtube.combbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií