Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf britskej MI6 tvrdí, že jeho špióni s použitím umelej inteligencie brzdia dodávky zbraní Rusku

Moore zároveň vyzval Rusov, ktorí odmietajú inváziu na Ukrajinu, aby poskytovali spravodajské informácie Británii a dodal, že mnohí to už od začiatku vojny urobili.

19.7.2023 (SITA.sk) – Britskí špióni už teraz používajú umelú inteligenciu na obmedzovanie dodávok zbraní do Ruska. Uviedol to v stredu na prednáške v Prahe šéf britskej spravodajskej služby MI6 Richard Moore.

Dvere MI6 sú stále otvorené

V zriedkavom verejnom vystúpení Moore zároveň vyzval Rusov, ktorí odmietajú inváziu na Ukrajinu, aby poskytovali spravodajské informácie Británii a dodal, že mnohí to už od začiatku vojny urobili.

„Naše dvere sú stále otvorené,“ vyhlásil.

Umelá inteligencia

V prejave, v ktorom popísal umelú inteligenciu ako aktívum s vysokým potenciálom, ale aj ako veľkú hrozbu, šéf MI6 povedal, že jeho personál v britskej zahraničnej spravodajskej službe „kombinuje svoje zručnosti s umelou inteligenciou a súborom zozbieraných elektronických dát na identifikáciu a narúšanie toku zbraní do Ruska, ktoré majú byť použité proti Ukrajine“.

Moore konštatoval, že jeho služba „spolu s našimi spojencami chce zvíťaziť v pretekoch o zvládnutie etického a bezpečného využitia umelej inteligencie“.

Poznamenal však, že umelá inteligencia nenahradí ľudí v pozícii špiónov a vyhlásil, že „ľudský faktor“ zostane rozhodujúci.

Viac k témam: Špionáž, Tajne služby
Zdroj: SITA.sk – Šéf britskej MI6 tvrdí, že jeho špióni s použitím umelej inteligencie brzdia dodávky zbraní Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií