Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ktorý z týchto 3 ľudí je zlodej? Správnu odpoveď dokáže určiť iba ozajstný profík!

Máme tu pre vás ďalší detektívny prípad, ktorý poriadne poláme hlavy nejednému z vás. Úloha je jednoduchá a znie nasledovne: Kto ukradol 100 dolárov?

Pokračovanie pod reklamou

Prípad znie nasledovne:

Šéf umiestnil na stôl 100 dolárov a odišiel do práce. Keď sa ale vrátil domov, peniaze tam neboli. Za podozrivých označil týchto 3 ľudí: kuchára, slúžku a elektrikára. Oni boli totiž jediní ľudia, ktorí sa nachádzali v dome. Všetkých troch podrobil súkromnému výsluchu a toto boli ich odpovede.

Kuchár povedal: „Dal som peniaze pod knihu, aby boli v bezpečí.”  Keď sa ale šéf pozrel pod knihu, peniaze tam neboli.

Slúžka povedala: „Uložila som peniaze spod knihy do knihy medzi strany 10 a 11, aby boli v bezpečí.”  Keď sa ale šéf pozrel medzi strany 10 a 11, žiadne peniaze tam neboli.

Ako posledný odpovedal elektrikár: „Videl som vyčnievať peniaze z knihy, a tak som ich presunul medzi stránky 11 a 12, aby boli v bezpečí.”  Avšak, peniaze tam znova neboli.

Po vypočutí všetkých troch odpovedí ale šéf okamžite vedel, kto ukradol spomínaných 100 dolárov. Viete to už aj vy?

Pokračovanie pod reklamou

Foto: www.brightside.me

Zlodejom peňazí bol posledný podozrivý, teda elektrikár. Práve on tvrdil, že umiestnil peniaze medzi strany 11 a 12, čo nebolo možné, keďže slúžka pred ním uložila peniaze medzi strany 10 a 11, a tak bolo jasné, že klame a peniaze vzal on.

Určili ste správne, kto je zlodej?

Zdroj: brightside.me

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií