Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf SIS by vo svojej funkcii zostal len za určitých podmienok, tvrdí Ódor a chce sa s Aláčom čo najskôr stretnúť

„Zvážime pre a proti, lebo to nie je triviálna otázka,“ skonštatoval ohľadom výmeny riaditeľa tajnej služby premiér Ódor.

21.5.2023 (SITA.sk) – Aj keby súčasný šéf Slovenskej informačnej služby Michal Aláč ostal vo funkcii, tak len za určitých podmienok.

Povedal to v nedeľu v diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS predseda vlády Ľudovít Ódor. Ak dané podmienky budú porušené, dôjde podľa neho k výmene.

„Ale zatiaľ sme sa nerozhodli,“ povedal premiér na margo možnej výmeny šéfa tajnej služby s tým, že najskôr sa chce s Aláčom stretnúť. „Zvážime pre a proti, lebo to nie je triviálna otázka,“ skonštatoval Ódor.

Doplnil, že by nebolo dobré, keby v bezpečnostných zložkách nastala pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami anarchia. „Zvážime všetko pre a proti a potom sa rozhodnem, ale vnútorne mám nejaké červené čiary,“ dodal Ódor.

Viac k témam: Riaditeľ SIS
Zdroj: SITA.sk – Šéf SIS by vo svojej funkcii zostal len za určitých podmienok, tvrdí Ódor a chce sa s Aláčom čo najskôr stretnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií