Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf Úradu vlády Gedra čelí obvineniu, Fico by ho mal podľa SaS odvolať

Gedra je podľa Sulíka priamo zodpovedný za chátrajúce Kúpele Sliač.

19.3.2024 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva predsedu vlády Roberta Fica, aby s okamžitou platnosťou navrhol vláde odvolanie riaditeľa Úradu vlády SR Juraja Gedru, ktorý bol v utorok obvinený z machinácií pri verejnom obstarávaní a z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Podľa poslanca za SaS Richarda Sulíka je Gedra priamo zodpovedný za chátrajúce Kúpele Sliač.

„Ako som opakovane upozorňoval, Gedra ako 26-ročný smerák osobne podpísal zmluvu s advokátskou kanceláriou Renáta Dvoreckého, ktorý za vypočutie rozsudku na Najvyššom súde SR vystavil faktúru na neuveriteľných osem miliónov eur,“ uviedol Sulík s tým, že po prevalení škandálu s advokátom Radomírom Bžánom musel Gedra v roku 2017 odísť z vedenia štátneho MH Manažmentu.

„Dnes je najvyšší čas, aby tento človek opustil aj Úrad vlády SR. Aj preto vyzývame Roberta Fica, aby hneď zajtra na rokovaní vlády navrhol jeho odvolanie,“ dodal Sulík.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kúpele Sliač, Obvinenie
Zdroj: SITA.sk – Šéf Úradu vlády Gedra čelí obvineniu, Fico by ho mal podľa SaS odvolať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií