fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ

Politici si na budúci týždeň opäť sadnú za rokovací stôl.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.3.2023 (SITA.sk) – Spolupráca pred septembrovými predčasnými voľbami bola témou stretnutia predsedu Aliancie Krisztiána Forróa a predsedu Platformy SMK Józsefa Berényiho s poslancom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Györgym Gyimesim.

Ako informovala v tlačovej správe hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme, na stretnutí zhodnotili aktuálnu politickú situáciu a konštatovali, „že majú spoločný cieľ, ktorým je čo najsilnejšie zastúpenie Maďarov a južného Slovenska po jesenných voľbách“.

Diskutovali tiež o úlohe platforiem pri zostavovaní kandidátnej listiny Aliancie a prvých obrysoch volebnej kampane. Predstavitelia Platformy SMK informovali o svojich miestach na spoločnej kandidátnej listine.

„Keďže otázky týkajúce sa spolupráce sú stále otvorené, politici si na budúci týždeň opäť sadnú za rokovací stôl. O podrobnostiach týchto rokovaní budú účastníci informovať po ich ukončení,“ uzavrela Magdeme.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií