Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfovia diplomacií členských štátov NATO sa dohodli, že nájdu systémy protivzdušnej obrany pre Ukrajinu

Ukrajinský minister zahraničia presadzoval, aby spojenci Ukrajiny poskytli viac obranných systémov, pričom povedal, že majú k dispozícii približne sto, ktoré by mohli poskytnúť.

4.4.2024 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba považuje za víťazstvo skutočnosť, že ministri zahraničných vecí Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa na stretnutí v Bruseli dohodli, že vo svojich zásobách nájdu systémy protivzdušnej obrany, ktoré pošlú na Ukrajinu. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kuleba presadzoval, aby spojenci Ukrajiny poskytli viac obranných systémov, pričom povedal, že majú k dispozícii približne sto, ktoré by mohli poskytnúť.

Predtým povedal, že považuje za „nemožné pochopiť“, že na Ukrajinu nemožno poslať viac protivzdušnej obrany.

Pri oznámení nového postoja povedal, že spojenci nájdu dodatočné systémy protivzdušnej obrany, aby ich priniesli na Ukrajinu a pomohli brániť ukrajinské nebo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Šéfovia diplomacií členských štátov NATO sa dohodli, že nájdu systémy protivzdušnej obrany pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií