fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšia kamarátka Seleny Gomez jej darovala obličku. Teraz konečne prehovorila o svojich pocitoch z tohto činu

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred niekoľkými mesiacmi absolvovala Selena Gomez transplantáciu obličky, ktorú jej darovala jej najlepšia kamarátka, Francia Raisa. Teraz o tejto udalosti prehovorila.

V septembri minulého roku sa na Instagrame objavila fotografia, na ktorej bola Selena Gomez a jej najlepšia kamarátka, Francia Raisa, na nemocničnom lôžku. Francia totiž darovala Selene, ktorú trápi ochorenie lupus, obličku. Záber sa ihneď stal virálnym a dojímal ľudí po celom svete.

View this post on Instagram

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Táto fotka, ktorú Selena zverejnila, si vyslúžila viac než 10 miliónov lajkov a stala sa akýmsi symbolom pre skutočné priateľstvo a obetu. Francia Raisa si vďaka svojmu rozhodnutiu získala sympatie ľudí, no o transplantácii nehovorila. Až doteraz. Teraz však o operácii prehovorila.

“Pre organizmus darcov je to veľmi ťažké, prichádza totiž o niečo, o čo by nemalo. Telo sa preto snažilo z toho zotaviť, no ona (Selena) získala niečo, čo skutočne potrebovala,” začala svoju výpoveď o tom, aké pre ňu bolo darovanie obličky, Francia. “Nemohla som sa sama ani len osprchovať. Bola som odkázaná na pomoc iných, pretože som sa nemohla hýbať. Som veľmi aktívny človek a lekár mi povedal, že 2 mesiace sa nemôžem hýbať. Dlhé dva mesiace som tak nemohla aktívne robiť nič, iba ak sa trocha prejsť.”

Okrem toho Francia prezradila, že Selena sa kvôli tejto jej obete cítila zle, keďže boli “len” kamarátky. “Nebola som jej rodina ani nič také. Iba kamarátka. Lenže teraz už rodinou sme. Má moju krv,” tvrdí obetavá darkyňa, ktorá si tak rozšírila rodinu. “Keď som bola mladšia, prišla som o starých rodičov. Teraz však nimi sú Selenini starí rodičia. Moja rodina sa rázom rozrástla a to je úžasné.”

 

 

 

Zdroj: Cosmopolitan, YouTube, Instagram

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií