fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šeliga vyzval Kažimíra, aby sa vzdal funkcie guvernéra NBS. Ide podľa neho aj o dobré meno centrálnej banky

Podľa slov Juraja Šeligu musí s konečnou platnosťou o vine guvernéra NBS rozhodnúť súd.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra, aby sa vzdal funkcie.

Jeho výzva je reakciou na podanie obžaloby zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry pre spáchanie trestného činu podplácania v súvislosti s daňovými kontrolami voči viacerým obchodným spoločnostiam.

„Je namieste, aby sa pôsobenie Petra Kažimíra na čele Národnej banky Slovenska skončilo. Je to otázka zachovania dobrého mena a dôstojnosti tejto inštitúcie v očiach našich európskych partnerov a predovšetkým pred Európskou centrálnou bankou,” uviedol Šeliga.

Podľa jeho slov s konečnou platnosťou musí o vine Kažimíra rozhodnúť súd. „Avšak bez ohľadu na to Peter Kažimír už teraz nesie minimálne politickú zodpovednosť za nomináciu D. Čecha, F. Imreczeho a ďalších, ktorí sa ku svojej trestnej činnosti na finančnej správe priznali alebo boli právoplatne odsúdení,” dodal Šeliga.

Viac k témam: Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS), Korupcia
Zdroj: SITA.sk – Šeliga vyzval Kažimíra, aby sa vzdal funkcie guvernéra NBS. Ide podľa neho aj o dobré meno centrálnej banky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Počet daňových kontrol klesol, sú však efektívnejšie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií