fbpx
Tomuto by ste veru neverili. Mladík vyriešil šesť Rubikových kociek pod vodou a stačil mu na to jeden nádych!

Tomuto by ste veru neverili. Mladík vyriešil šesť Rubikových kociek pod vodou a stačil mu na to jeden nádych!

18-ročný študent z Gruzínska vyriešil v piatok šesť Rubikových kociek pod vodou na jeden jediný nádych. Snažil sa vytvoriť nový svetový rekord v Guinnessovej knihe.

Vako Marchelashvili bol ponorený do sklenenej nádrže na viac ako jednu minútu a 44 sekúnd. Otočil sa a vyriešil Rubikove kocky pred davom v aquaparku Gino Paradise Tbilisi.

Povedal, že na podvodnú výzvu sa pripravoval šesť mesiacov, počas ktorých trénoval niekoľko hodín denne.

“Veľa som trénoval, aby som prelomil rekord – a takisto aj zaistil moju bezpečnosť, pretože aj malá chyba mohla byť životu nebezpečná,” povedal neskôr Marchelashvili.

“Myslím, že môj výsledok zostane rekordom dlhý čas. Zároveň dúfam, že prelomím mnoho ďalších záznamov.”

Po zistení Marchelashviliho pokusu vydala Gruzínska federácia rekordov diplom potvrdzujúci jeho výsledok. Materiály potrebné na overenie nového rekordu pošlú do ústredia Guinnessovej knihy rekordov.

Doterajší rekord drží Američan Anthony Brooks, ktorý v roku 2014 zložil na jeden dych pod vodou päť kociek.

Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-georgia-rubik-s-cube/gulp-georgian-boy-solves-six-rubiks-cubes-under-water-in-one-breath-idUSKBN1L21UE

Foto: https://img.huffingtonpost.com/asset/5b7716c6200000420034aa18.png?ops=1910_1000

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Týchto 7 žien sa zapísalo do Guinnessovej knihy rekordov. Nebudete veriť vlastným očiam, čo ich preslávilo!
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.