fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sever Kalifornie zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 6,4 a napáchalo rozsiahle materiálne škody

Úrady uzavreli dôležitý most vo Ferndale, na ktorom sa objavili známky poškodenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Severnou Kalifornou v utorok skoro ráno otriaslo silné zemetrasenie, ktoré spôsobilo škody na domoch a cestách a pripravilo o elektrinu tisícky ľudí. Dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Zemetrasenie s magnitúdom 6,4 udrelo o 2:34 miestneho času pri meste Ferndale, zhruba 345 kilometrov severozápadne od San Francisca a blízko tichomorského pobrežia, a nasledovalo po ňom viacero ďalších otrasov. Epicentrum sa nachádzalo blízko pobrežia v hĺbke 16 kilometrov.

Pohotovostné služby v okrese Humboldt informovali, že v dôsledku zemetrasenia evidujú rozsiahle škody na cestách a domoch.

Úrady uzavreli dôležitý most vo Ferndale, na ktorom sa objavili známky poškodenia. Na niektorých miestach hlásia aj úniky plynu.

Podľa webu poweroutage.us po zemetrasení v Kalifornii postihol viac ako 70-tisíc odberateľov výpadok elektriny. Úrad šerifa v okrese Humboldt na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval, že neočakávajú vlny cunami.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sever Kalifornie zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 6,4 a napáchalo rozsiahle materiálne škody © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií