Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Európa zažíva rozsiahle záplavy, búrka Babet si vyžiadala už štyri obete

Letisko v Kodani v piatok pre búrku zrušilo 142 letov.

21.10.2023 (SITA.sk) – Spojené kráľovstvo, severné Nemecko a južnú Škandináviu už tretí deň trápi silná búrka. Od štvrtka si Babet, ako búrku nazval britský meteorologický úrad, vyžiadala štyroch mŕtvych, z toho troch v Anglicku a Škótsku a jednu v Nemecku.

Silný vietor spôsobil búrlivý príliv na južnom pobreží Baltského mora a prelomil protipovodňové zábrany v pobrežných oblastiach Dánska a severného Nemecka. V postihnutých oblastiach Nemecka, Dánska a južného Švédska je dočasne pozastavená železničná a trajektová doprava.

Letisko v Kodani v piatok pre búrku zrušilo 142 letov, ale v sobotu ráno už obnovilo činnosť. Vyčíňanie počasia tiež viedlo k evakuáciám a výpadkom elektriny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle záplavy na severe Európy 2023 (fotografie)

Dánsky meteorologický ústav varoval pred silným vetrom a zvýšenou hladinou vôd počas víkendu. V Škótsku meteorológovia predpovedali na sobotu až 100 milimetrov zrážok a pre niekoľko miest stále platí najvyššia meteorologická výstraha. Škótsky úrad na ochranu životného prostredia varoval, že v sobotu sa môže z brehov vyliať rieka Don v severovýchodnom Škótsku.

Viac k témam: Babet, Búrka, Extrémne počasie, Víchrica, Výpadok elektriny, Zahraničie, Záplavy
Zdroj: SITA.sk – Severná Európa zažíva rozsiahle záplavy, búrka Babet si vyžiadala už štyri obete © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií