fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea odpálila balistickú strelu dlhého doletu, Tokio komunikuje s Washingtonom a Soulom

KĽDR odpálila strelu deň po tom, čo sa vyhrážala, že prijme ostré opatrenia proti Južnej Kórei a Spojeným štátom pre ich spoločné vojenské cvičenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Severná Kórea v sobotu pravdepodobne vystrelila balistickú raketu dlhého doletu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl v sobotu informoval, že Sever strelu odpálil okolo 17:22 miestneho času z oblasti Sunan v hlavnom meste Pchjongjang.

Testy balistických striel

Nachádza sa tam medzinárodné letisko a odtiaľ Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v posledných rokoch vykonala väčšinu svojich testov medzikontinentálnych balistických striel.

Námestník japonského ministra obrany Toširó Ino uviedol, že očakávajú, že strela dopadla do vôd v japonskej výlučnej ekonomickej zóne, zhruba 200 kilometrov západne od ostrova Ošima.

Mimoriadne stretnutie

Úrad juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola informoval, že v súvislosti s odpálením strely majú mimoriadne stretnutie. Tokio zas pre strelu podľa japonského premiéra Fumia Kišidu úzko komunikuje s Washingtonom a Soulom.

KĽDR odpálila strelu deň po tom, čo sa vyhrážala, že prijme ostré opatrenia proti Južnej Kórei a Spojeným štátom pre ich spoločné vojenské cvičenia. Bolo to prvé odpálenie rakety od 1. januára, keď Pchjongjang vykonal test rakety krátkeho doletu.

Viac k témam: Balistická raketa, Japonský premiér, Juhokórejský prezident
Zdroj: SITA.sk – Severná Kórea odpálila balistickú strelu dlhého doletu, Tokio komunikuje s Washingtonom a Soulom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Švédsky prezident podpísal zákony potrebné pre vstup do NATO, Turecko ratifikuje žiadosť až po vyriešení sporov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií