Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, preletela tisíc kilometrov

Soul je presvedčený, že Severná Kórea odpálila nový typ balistickej strely, pravdepodobne takej, ktorá používa pevné palivo.

13.4.2023 (SITA.sk) – Severná Kórea vo štvrtok uskutočnila prvýkrát po mesiaci test medzikontinentálnej balistickej strely. Juhokórejská armáda uviedla, že strela odpálená z okolia severokórejského hlavného mesta Pchjongjang preletela tisíc kilometrov a dopadla do mora medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.

Soul je presvedčený, že Severná Kórea odpálila nový typ balistickej strely, pravdepodobne takej, ktorá používa pevné palivo. Uviedol to predstaviteľ juhokórejského rezortu obrany, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.

Išlo by o prvý severokórejský test takejto zbrane. Tekuté palivo sa musí dodať pred odpálením rakety, ale vopred zistiť prípravu odpálenia strely s pevným palivom je ťažšie, pretože to je v už v rakete.

Viac k témam: Medzikontinentálna balistická strela (ICBM)
Zdroj: SITA.sk – Severná Kórea odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, preletela tisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií