fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severne od Kábulu vybuchla v tuneli Salang cisterna s palivom, zahynulo najmenej 19 ľudí

Podľa úradov bol požiar uhasený a tímy naďalej pracujú na vyčistení tunela.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Najmenej 19 ľudí vrátane žien a detí zahynulo a ďalších minimálne 32 utrpelo zranenia pri výbuchu palivovej cisterny v tuneli severne od afganskej metropoly Kábul.

Informoval o tom v nedeľu miestny predstaviteľ, ktorý poznamenal, že mnohí ľudia zostali uväznení pod troskami a počet obetí sa môže zvýšiť.

Tunel Salang, ktorý sa nachádza asi 130 kilometrov severne od Kábulu, bol pôvodne postavený v 60. rokoch minulého storočia a predstavuje kľúčové spojenie medzi severom a juhom krajiny.

Bezprostredne nebolo jasné, čo spôsobilo uvedený incident. Podľa úradov bol požiar uhasený a tímy naďalej pracujú na vyčistení tunela.

Viac k témam: výbuch cisterny
Zdroj: Webnoviny.sk – Severne od Kábulu vybuchla v tuneli Salang cisterna s palivom, zahynulo najmenej 19 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií