fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Seychelly – najkrajšia pláž planéty

Máte tip? napíšte nám mailom

Top pláž planéty – Seychelly

Často si kladieš otázku kam tento rok pôjdeš na dovolenku? Akú destináciu si vybrať? A na ktorej pláži budeš tento rok relaxovať?

Pláž na Seychellách
Pláž na Seychellách

Exotické miesta ponúkajú úžasný pohľad na biely piesok, nádherné more, šum prílivu a mnoho ďalšieho. Dovolenka znamená oddych, relax a pre mnohých aj spoznávanie sveta. Záľubou všetkých cestovateľov je spoznávanie krajín a kultúr. Moria a oceány sú lákadlom pre každého milovníka vody, leta a relaxovania na pláži.

seychelly pláž
Pirátsky ostrov na Seychellách

Seychelly

Seychely (Sejšely) je zoskupenie 155 ostrovov v Indickom oceáne. Nachádza sa približne 1500 kilometrov od pobreží Afriky. Rozprávková pláž taktiež ohúri aj bohatým podmorským svetom. Domorodci to nazývajú aj raj uprostred Indického oceánu. Romantická pláž s krištáľovo čistým oceánom. Potešenie pre oči je aj biely piesok ktorý kontrastuje s farbami všetkých odtieňov pralesa. Tropické ostrovy sú plné voňavých kríkov, azúrovou vodou a kokosovými orechmi. Medzi obľúbené aktivity tohto zoskupenia ostrovov patrí aj potápanie pri ktorom je možné stretnúť minimálne jednu z 100000 žijúcich gigantických korytnačiek.

Korytnačka obrovská

Korytnačka obrovská (Aldabrachelys gigantea) je veľká suchozemská korytnačka z čeľade korytnačkovité, ktorá žije na Seychellských ostrovoch. Patrí medzi najdlhšie žijúce tvory na svete.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Nebojácny orangutan chránil svoje bydlisko vlastným telom! Obrovský buldozér mu ničil rodisko priamo pred očami

Dĺžka panciera dospelej korytnačky je až 120 cm, môže vážiť až 200 g a dožíva sa až 160 rokov. Je tak druhou najväčšou suchozemskou korytnačkou. Karapax má hnedú farbu a tvar vysokej kopule. Mohutné nohy slúžia tiež ako opora ťažkého tela. Krk má veľmi dlhý, a veľmi veľký, čo pomáha korytnačke využiť vetvy až do jedného metra od zeme ako zdroje potravy. Aj keď sú typicky pomalé a opatrné, sú schopné značnej rýchlosti. Sú tiež vynikajúcimi plavcami.
korytnačka obrovská

Vedeli by ste si predstaviť dovolenku na takto nádhernej pláži? Ja rozhodne ÁNO!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií