Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Shiffrinová na MS v zjazdovom lyžovaní rieši „rozchod“, dôvodom sú iné názory na budúce smerovanie

Mikaela Shiffrinová už získala na MS 2023 striebro v super-G, favoritka na titul bude aj v slalome a obrovskom slalome.

15.2.2023 (SITA.sk) – Hviezdna americká lyžiarka Mikalea Shiffrinová ukončila spoluprácu s dlhoročným trénerom Mikeom Dayom počas majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku.

Rozdielne názory na budúcnosť

Day ako šéftréner Shiffrinovej tímu bol s 27-ročnou rodáčkou z Colorada pri zisku striebornej medaily v super-G a pracoval s ňou aj v nasledujúcich dňoch, no počas tohto týždňa z dejiska šampionátu odišiel.

Dôvodom „rozchodu“ je údajne rozdielny názor lyžiarky a trénera na budúce smerovanie. „Mikaela chce v budúcnosti robiť niečo iné, chce nové výzvy. Povedala o tom Mikeovi a on sa rozhodol odísť domov. Je pre mňa šok, že odišiel. Máme tu však veľa ľudí, ktorí podporujú Mikaelu a poskytujú jej tréning aj informácie potrebné na to, aby mohla robiť svoju prácu. Má veľkú podporu,“ vysvetlil riaditeľ sekcie alpského lyžovania v americkom zväze Patrick Riml.

Bez trénera nezostala

Líderka celkového poradia Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 sa poďakovala Dayovi za dlhoročnú pomoc.

Po siedmich sezónach spolupráce som sa rozhodla posunúť vpred s novým trénerom na nasledujúcu časť mojej kariéry. Chcem sa poďakovať Mikeovi za jeho prácu a oddanosť počas ostatných rokov,“ vyhlásila Shiffrinová, na ktorú na MS vo Francúzsku čakajú vo štvrtok preteky v obrovskom slalome a v sobotu slalom.

Shiffrinová nezostala na šampionáte bez trénera, stále má pri sebe mamu Eileen a nového asistenta Marka Mittera. Naďalej bude mať aj podporu ostatných amerických reprezentačných koučov.

V aktuálnej sezóne prekonala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej v počte triumfov v seriáli SP a len jedno víťazstvo jej chýba na vyrovnanie celkového rekordu oboch pohlaví, ktorý patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi (86).

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: SITA.sk – Shiffrinová na MS v zjazdovom lyžovaní rieši „rozchod“, dôvodom sú iné názory na budúce smerovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií