Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa pred dažďom pre okresy stredného a východného Slovenska

V platnosti sú i hydrologické výstrahy, pre okres Prievidza platí výstraha pred povodňou tretieho stupňa.

5.11.2023 (SITA.sk) – Pre viaceré okresy východného a stredného Slovenska vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu druhého stupňa pred dažďom.

Výstraha druhého stupňa

Do 16:00 popoludní platí výstraha druhého stupňa pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Detva, Lučenec, Poltár, Revúca a Rimavská Sobota v Banskobystrickom kraji, a tiež pre okres Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Do popoludňajších hodín platí predmetná výstraha aj v okresoch Rožňava, Gelnica a Košice-okolie v Košickom kraji.

Do 19:00 je výstraha druhého stupňa pred dažďom v platnosti pre okresy Michalovce a Sobrance, taktiež v Košickom kraji, a pre okresy Humenné a Snina v Prešovskom kraji. Na svojom webe to uvádza SHMÚ.

Hydrologické výstrahy

V platnosti sú i hydrologické výstrahy, pre okres Prievidza platí výstraha pred povodňou tretieho stupňa. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Liptovský Mikuláš, taktiež pre Zlaté Moravce, Žarnovicu, Banskú Štiavnicu a Žiar nad Hronom.

Meteorológovia vystríhajú pred povodňou i Levice-Západ. Výstrahu druhého stupňa pred povodňou vydali i pre okresy Zvolen, Detva, Banská Bystrica a Brezno, rovnako aj pre Veľký Krtíš, Lučenec, Krupinu, Poltár a výstraha platí aj pre Levice-východ. Pred povodňami varujú aj Rimavskú Sobotu, Revúcu a Rožňavu. Pre viaceré okresy je v platnosti i výstraha prvého stupňa.

Viac k témam: Hydrologické výstrahy, Povodne, Výstraha pred dažďom
Zdroj: SITA.sk – SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa pred dažďom pre okresy stredného a východného Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií