fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Si milovník Bubble tea? Vyrob si ten svoj aj ty!

Máte tip? napíšte nám mailom

Poznáte ten pocit, keď ste prvykrát ochutnali Bubble tea a chceli ste ho piť znova a znova? Ak aj ty patríš do tejto skupiny milovníkov tohto londýnskeho čaju, NEVÁHAJ a vyrob si svoj originálny Bubble tea ešte DNES!

Budete potrebovať : 280 g tapiokových guličiek, 8 sáčkov obľubeného čaju (čierný, ovocný), 8 lyžičiek medu, agávový sirup  alebo iné sladidlo, 400 ml kokosového mlieka alebo iného rastlinného nápoja, 400 ml ovocnej šťavy podľa chuti, 1 l vody, ľad.

1. Dôležité je dodržať pomer ingrediencií. Na 1/4 hrnčeka tapiokových guličiek je potreba dvoch hrnčekov vody. Vodu priveďte v hrnci do varu a nasypte tam tapiokové guličky, premiešajte a počkajte, pokiaľ za stáleho miešania vyplavú.

2. Potom varte ďalších 12-16 minút na o polovicu slabšom ohni.

3. Odstavte hrniec z plameňa, zakryte pokrievkou a nechajte 14 minút odstáť. Preceďte guličky a priveďte do varu ďalší hrnček vody (1 hrnček vody na 4 porcie), odstavte ju, vmiešajte do nej zvolené sladidlo a nasypte na ďalších minimálne 15 minút  precedené tapiokové guličky.

4. Uvarte si silný čaj a nechajte ho trocha vychladiť. Do pohára nalejte do 1 štvrtiny čaj, prisypte tapioku, zalejte kokosovým mliekom, smotanou alebo mliekom (cca 1/4 obsahu pohára), prilejte 1/4 džúsu a dosypte ľad.

Prečítajte si tiež:
Rýchle a chutné talianske cestoviny? Žiadny problém, vyskúšali sme tie najlepšie na trhu

Tip! Farbu guličiek získate potravinárskym farbivom.

A pre tých jazykovo zdatných ponúkame aj video od americkej youtuberky 🙂

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií