fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Si nešťastná? Možno je to práve kvôli týmto 12 zvykom

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý si zaslúži byť šťastný. Avšak sú niektoré vecí, ktoré obvykle robíme a bránia nám dosiahnuť svoj cieľ. Opíšeme si len niektoré z nich a zapamätajme si, je tu spôsob, ako prekonať každú z nich.

Sme na seba príliš tvrdé
Vety typu: „Všetko je zle.“ „Nie som atraktívna.“ „Som nešťastná.“ „Život je hrozný.“ Takéto a podobné vety nám spôsobia depresiu, nechuť do života, smútok a hlavne pesimistické myšlienky a názory. Aj keď sa nám nedarí, nesmieme všetko vidieť len v zlých farbách. Tak ako každá minca má dve strany, aj z každej situácie sa dá nájsť niečo pozitívne.

Neustále kritizujeme druhých
„Aké má krivé nohy a tie šaty sú príšerné.“ „Vyzerá ako krokodíl.“ „ Tá je ale tučná, tá zas ako vychrtlina.“ Opäť to vedie k pesimizmu. Každá žena si mysli, že ju neustále niekto hodnotí a kritizuje. Ale koľkokrát to robíme práve my? Každý nosí to, v čom sa cíti dobre (aj keď to nie vždy vyzerá dobre), no mali by sme sa zaujímať o seba a neriešiť stále druhých.

Nežijeme v rámci svojich prostriedkov
Sú ľudia bohatší a chudobnejší. Ak máme menej, snažíme sa žiť na vysokej nohe. Pekné, drahé oblečenie. Drahé kabelky či topánky, snažíme sa parádiť len preto, aby nás Janka či Sofia neohovárali, ako vyzeráme a aby sme sa mohli začleniť do ich partie. Taktiež počítame drobné, aby sme mohli ísť na nejakú drahú večeru alebo drahý nápoj. Skúsme urobiť kompromis, niekedy ísť tam, kde chce naša kamarátka a niekedy ísť na niečo lacnejšie. Alebo si kúpiť aj lacnejšiu vec (nemusíme ísť rovno do sekáča, ak nechceme).

zvyky

Závislosti
„Ešte jeden kúsok čokolády, zákuska, ešte jeden chlebíček,…“ „Ešte jeden pohárik, ešte jedna cigareta a pod.“ Vieme, že by sme nemali, ale nedá nám to. Často by nám jedli už len oči, ale to „posledné sústo“ si proste musíme dať. Potom sa rozčuľujeme, že nám je zle, že vyzeráme tučné a pod. Skúsme spevniť svoju vôľu a snažiť sa obmedziť svoje závislosti. Možno nám pri tom pomôže žuvačka alebo pohár vody. (Namiesto ďalšieho zákuska, a pod. by si môžeme dať žuvačku alebo sa vody.)

Prečítajte si tiež:
Štrbské pleso láka novinkou: Člnkovať sa tu môžete na loďke so skleneným dnom, cez ktoré vidno podvodný svet v plnej kráse

Ľutovať a premýšľať nad tým, čo by bolo
„Keď by som išla pred 10 rokmi na hudobnú školu, bola by som profesionálna gitaristka, speváčka,..“ Rozmýšľať dookola nad tým, čo by bolo keby… nám môže opäť navodiť zlú náladu. Berieme to tak, že by nám bolo lepšie, keby sme vtedy urobili iné rozhodnutie. Ale kto vie? Možno že sa teraz máme lepšie, než keď by sme veci riešili inak. Minulosť už nezmeníme, ale môžeme urobiť niečo pre svoju budúcnosť. Vždy je tu možnosť vyskúšať niečo nové a nebojme sa veku. Veď vek je len číslo a v každom veku sa môžeme naučiť niečo nové.

Obavy o budúcnosť
Nie je dobré pozerať stále na minulosť, ale nie je dobré ani mať neustále strach o svoju budúcnosť. Často si myslíme: „Keď nepôjdem na party, každý si bude myslieť, že som naštvaná. Maja sa potom prestane so mnou rozprávať… A potom budem musieť ísť s ňou na jogu.“ Takéto obavy sú pre nás ženy bežné. Strachujeme sa, čo sa stane ak nepôjdeme tam alebo neurobíme nejakú vec. Prestaňme uvažovať takto. V tomto by sme si mali brať príklad od chlapov, tí takéto veci neriešia. Jednoducho sa rozhodnú a neboja sa, čo bude ďalej. Niekedy proste treba vypnúť aj po tejto stránke.

Pokračovanie na ďalšej strane

Byť vystrašené zo všetkého
„Neuložím svoje peniaze v banke, môže skrachovať! Nevymením ich, čo ak sa sadzby zrútia? A nemôžem ich ukryť v knihe, čo ak by som ju náhodou vyhodila?“ Príkladov je veľa, môžeme mať strach zo života, z možnosti nájsť si priateľa… Nemusíme sa úplne uvoľniť a na všetko povedať áno. Mali by sme aspoň niečo skúsiť, dovoliť priateľom, aby nám ukázali niečo nové a hlavne ich poprosiť, nech majú s nami dosť trpezlivosti. Pravdepodobne, to nepôjde ľahko.

Prečítajte si tiež:
13 mýtov o jedle vyvrátených vedou. Vieme, ktoré to sú!

Zdržujeme si pôžitok na neskôr (alebo rovno navždy)
„Tie šaty sú krásne, ale sú veľmi honosné. Nevadí, vezmem si ich inokedy.“ Nešetrime svoje oblečenie na neskôr. Ak sme si to kúpili, lebo sme v tom vyzerali dobre, určite by sme si to mali obliecť a ukázať sa. Neskôr sa nám dané šaty už nemusia páčiť alebo nám nemusia sedieť. Keď nemáme partnera, ktorého by sme očarili, ukážme sa len tak, pre svoje potešenie.

Ohováranie a osočovanie
Všetky to poznáme, napr.: „ Vieš o tom, že Laura sa rozišla s priateľom.“ „Počula som, že ho podviedla s Peťom.“ Ohováračky a hlavne klebety my ženy priam zbožňujeme. Ale nie vždy sa nám to vyplatí. Ideme sa priam od hanby prepadnúť, ak objekt nášho ohovárania sa niečo dozvie a následne nás s tým konfrontuje. Skúsme si nájsť inú záľubu ako to, že budeme ohovárať naše kamarátky či ľudí okolo nás.

Udržiavanie starých sporov
„Nepozvem Jána na svadbu, lebo mi minulý rok povedal, že som chamtivá.“ Skúsme viac odpúšťať, uľaví sa nám, ale určite aj druhej strane. Niekedy musíme urobiť prvý krok a urovnať spory. Nie je to ľahké, ale je to lepšie, ako sa neustále zožierať nad tým, čo nám kto povedal alebo urobil.

zvyky

Nejeme správne
Hranolky, pizza, palacinky, lievance a iné nezdravé jedlá. Patrí k tomu aj jedenie v neskorých hodinách. Nezdravá strava nám môže spôsobiť ťažkosti a hlavne vysoké čísla na váhe. Prináša to so sebou nespokojnosť, hnev a zdravotné problémy. Do svojho jedálnička by sme mali zaradiť viac zeleniny, jesť menšie porcie a jesť 5x denne. Snažiť sa obmedziť jedenie v neskorej večernej hodine a konzumovať menej nezdravých jedál.

Robiť z komára somára
„Skvelé, zlomila som si necht. Tú prácu už nikdy nedostanem.“ Ak sa nám niečo prihodí, nemusí to znamenať hneď katastrofu. Nemyslíme na veci hneď negatívne, taktiež skúsme zo situácie vyťažiť niečo pozitívne. Takéto preháňanie nemajú radi ani chlapi, tak pozor, milé dámy.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií