fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šialenosť alebo prejav súcitu? Títo rodičia strávili s mŕtvou dcérkou 16 dní. Povolili im to v nemocnici

Máte tip? napíšte nám mailom

Strata blízkeho človeka otrasie každým a o to viac, ak ide o deti. V tomto našom dnešnom článku bude reč o malej Evelyn, ktorá zomrela 4 týždne po svojom narodení.

Príbeh o neľahkom osude malej Evelyn sa začal písať už v 20. týždni tehotenstva, kedy lekári zistili, že dievčatko nebude zdravé, ale na svet príde s chromozomálnom abnormalitou. Hneď po narodení sa zistilo, že jej mozog nebol dostatočne vyvinutý a jej dýchacie cesty a srdcová aorta boli príliš úzke.

3240879_

3240878_

Takmer po štyroch týždňoch, presne 10. januára, malá Evelyn zomrela potom, ako ju odpojili od respirátora. Aj napriek tomu, že o zlom zdravotnom stave rodičia Charlotte a Attila Szakács vedeli, bol to pre nich šok.

3240876_

V nemocnici mladým rodičom povolili zostať s dcérou až do jej pohrebu, ktorý sa mal konať 26. januára, a tak strávili neuveriteľných 16 dní s mŕtvou dcérkou. Kvôli zachovaniu konštantnej teploty bábätka zabezpečili pre rodičov postieľku s chladením a okrem návštevy telíčka svojej dcérky, ju mohli zobrať aj na prechádzku a dokonca aj na 4 dni domov.

Prečítajte si tiež:
Šampanské v aute: Opitá vodička nafúkala skoro tri promile

“Viem, že sa to pre veľa ľudí môže zdať divné, ale potrebovali sme stráviť trochu rodinného času s naším dievčatkom a ešte ju pomaznať,” vysvetľuje iba 21-ročná Charlotte.

Viacerí si myslia, že práve táto skúsenosť pomohla mladej matke lepšie sa vysporiadať so smrťou dcérky, ako keby ju mala nechať samotnú zomrieť v nemocnici.

3240877_

3240874_

3240875_

Aj keď sa nepatrí ľudí súdiť, tento príbeh je naozaj zvláštny a predpokladáme, že viacero ľudí by niečo také neurobilo…

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií