fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Texase popravili muža za znásilnenie a vraždu zo 79. roku! Bola to siedma poprava v tomto roku v Amerike

Máte tip? napíšte nám mailom

Texaského väzňa obviňovaného zo štyroch vrážd a najmenej deviatich znásilnení popravili v stredu za znásilnenie a vraždu v Houstone z roku 1979.

Tie boli 20 rokov nevyriešené, až kým sa nepriznal, pripomína agentúra AP.

Šesťdesiatšesťročný Danny Paul Bible dostal smrtiacu injekciu po neúspešných odvolaniach tvrdiacich, že vzhľadom na jeho viaceré zdravotné ťažkosti by poprava nemusela mať hladký priebeh.

Americký najvyšší súd zamietol jeho posledné odvolanie hodinu predtým, ako ho popravili bez očividných komplikácií. Keď sa ho dozorca spýtal, či chce ešte niečo na záver povedať, Bible odpovedal: “Nie, pane.”

Jeho vinu nikto nespochybňoval, ale jeho právnici navrhovali, aby ho priviezli na invalidnom vozíku pred popravnú čatu alebo aby mu aplikovali dusík s cieľom zabrániť prívodu kyslíka do mozgu. Prokuratúra takéto alternatívy označila za nemožné a nelegálne.

Prečítajte si tiež:
Vecí, ktoré neodmysliteľne patria k veku 20+

Poprava bola siedmou tohtoročnou v Texase – štáte USA s najvyšším počtom popravených osôb.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/usa-v-texase-popravili-muza-za-znasilnen/333774-clanok.html

Foto: http://www.foxnews.com/us/2018/06/26/texas-ice-pick-killer-wants-to-be-executed-by-firing-squad-or-gas.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií