fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Signály, že sme príliš v strese -12 signálov, ktoré nám posiela naše telo

Máte tip? napíšte nám mailom

Naše telo je neuveriteľne zložitý stroj, ktorý reaguje nielen na vonkajšie zmeny, ale aj na vnútorné. Psychologička doktorka Susan Babel, ktorá sa špecializuje na  liečbu depresie, prišla s celkom zaujímavou teóriou o signáloch nášho tela.

Pozrieme sa na to, ako to vidí doktorka Babel a na jej jednoduché odporúčania ako sa vyrovnať s emocionálnymi problémami.

Psychológovia sa domnievajú, že nepohodlie a bolesť sú signálmi úzkosti: tajné obavy, nevyriešené problémy. Chronická bolesť je príznakom stresu a emocionálnych problémov, hlavne keď nejde o fyzické problémy.

Hlava – neustále prekonávanie prekážok bolesti hlavy

Priveľa stresu je hlavnou príčinou akejkoľvek bolesti hlavy. To sa môže stať kvôli obavám z možných porúch, malichernostiam a neustálemu zhonu.
Mali by sme sa učiť relaxovať bez pocitu viny. Dôležité je nájsť si nejaký čas pre seba každý deň.

Odpočiňme si a nebojme sa, aj keď to bude dlhší čas. Len trochu si oddýchnuť a necítiť sa za to vinným. Naša produktivita bude posilnená aj vďaka tomu času strávenému v pokoji a pohode. Viac nebudeme trpieť bolesťami hlavy.

bolest hlavy

Krk – bolesť v krku je spôsobená odporom, ktorý sa nachádza vnútri nášho tela

Bolesť v krku znamená záťaž nenávisti voči ostatným ľuďom a nespokojnosť so svojimi vlastnými nedostatkami. Krk nás bolí, keď nevieme odpustiť niekomu inému alebo sebe. Ale svet nás má rád! Mali by sme zmeniť postoj k sebe a k ostatným.

Ľudia nám nechcú často ublížiť a nemusia splniť naše prísne očakávania. Mali by sme veci brať jednoduchšie a naučiť sa opúšťať. Je tiež dôležité, aby sme mysleli na veci, ktoré máme radi.

bolest krku

Ramená – robiť ťažké rozhodnutia denne a neustály tlak sú príčiny bolestí ramien

Bolesť v ramenách je spôsobená emocionálnou záťažou a neustálym tlakom. Možno, že niekto naozaj na nás vyvolá tlak. Alebo možno nevieme urobiť dôležité rozhodnutie a začať sa zaujímať o toto ťažké bremeno. Mali by sme zdieľať svoje problémy s niekým a všetky naše ťažkosti sa stanú ľahšími.

Mohli by sme skúsiť zdieľať problémy s blízkymi priateľmi a budeme cítiť, že sa nám uľavilo. Aj keď len porozprávame o svojich starostiach, nebudeme sa musieť vyrovnávať s ťažkosťami len my sami. Možno nájdeme jednoduchšie riešenie problému.

bolest ramien

Horný chrbát – horné bolesti chrbta sú spôsobené pocitom, že nie sme oceňovaný alebo zo strachu z lásky

Nedostatok emocionálnej podpory a uzavretí ľudia okolo nás, to sa môže prejaviť v bolesti hornej časti chrbta.  To sa stane, keď sa podvedome cítime nemilovaní a nedocenení.

Mali by sme otvoriť srdce svojim citom a celému svetu! Mali by sme sa viac rozprávať s rôznymi ľuďmi. Nemali by sme sa zameriavať na seba, ale byť otvorení a priateľskí. Vhodné je zoznámiť sa s novými ľuďmi, ísť na rande. A najdôležitejšie je, že nemusíme držať  späť pocity náklonnosti.

Prečítajte si tiež:
Nemôžem večer zaspať. Ak si to hovoríte pravidelne, tu je niekoľko užitočných rád

bolest chrbta

Dolný chrbát – bolesti dolnej časti chrbta sú spôsobené posadnutosťou peňazí a strachom zo straty

Keď máme finančné problémy, dolná časť nášho chrbta nám môže ublížiť. Možno sme tajne posadnutí myšlienkou žiť  bohatý život alebo sú to možno ľudia okolo nás, vďaka ktorým si robíme starosti o peniaze po celý čas.

Robiť by sme mali to, čo skutočne milujeme a peniaze prídu. Za peniaze si svoje šťastie nekúpime. Je to síce klišé, ale je to pravda. Najlepšie veci v živote sú zadarmo. Mali by sme robiť to, čo máme radi, čo nám prinesie nielen radosť, ale aj zisk.

bolest chrbta dole

Lakte – bolesť lakťov je spôsobená zbytočnou tvrdohlavosťou

Bolesť lakťa znamená nedostatok flexibility a neochotu ku kompromisu. Pravdepodobne, sme odolali niektorým dôležitým zmenám, ktoré môžu nastať v našom živote, alebo sa podvedome bojíme niečoho nového.

Dôležité je, aby sme sa uvoľnili. Niekedy si myslíme, že život je príliš ťažký a komplikovaný, ale je to len pocit. Možno robíme veci na pohľad komplikovanými. Buďme flexibilní a nemusíme míňať  svoju energiu na boj s vecami, ktoré nedokážeme ovplyvniť.

bolest lakti

Ruky – ruky môžu bolieť z nedostatku spoločnosti

Bolesť v rukách znamená, že niekto naozaj potrebuje kamaráta, aby si trochu oddýchol a len sa porozprával s dobrými ľuďmi. Ak nás bolia ruky, mali by sme vyjsť zo svojho panciera.

Mali by sme viac komunikovať! Každá osoba sa môže stať naším priateľom. Mali by sme sa snažiť o získať viac priateľov. Môžeme sa vybrať na obed s kolegami z práce, kúpiť lístky na športové podujatie alebo ísť na koncert. Pokúsme sa cítiť, že sme súčasťou davu. Neváhajme a porozprávajme sa s novými ľuďmi, pretože nikdy nevieme, kde môžeme nájsť nového priateľa.

bolest ruk

Boky – bolesť bokov je spôsobená strachom zo zmeny

Ľudia zvyknutí na pohodlie a lásku žijú predvídateľný život a môžu trpieť bolesťami v bedrách. Strach zo zmeny, robenie veľkých rozhodnutí a neochota priniesť niečo nové do života sú príčiny bolesti  bedrového kĺbu.

Užime si premenlivý životný  kurz. Nevieme  odolať priamemu priebehu života. Život je v pohybe. Mení sa, a preto je zaujímavý. Mali by sme brať všetky životné zmeny ako vzrušujúce dobrodružstvo. A neodkladať všetky dôležité rozhodnutia.

bolest bokov

Kolená – bolesť kolien je spôsobená namyslenosťou

Veľké ego je pravdepodobne príčinou bolesti kolena. Kolená nás môžu bolieť, keď si myslíme o sebe príliš veľa a nemusíme sa starať o druhých.  Aj keď sme si absolútne istí, že svet sa točí len okolo nás.

Prečítajte si tiež:
POZOR: Medzi nebezpečnými kozmetickými výrobkami je aj detské mydlo!

Začnime sa starať o druhých a buďme priateľskí. Pozrime sa okolo seba – nie sme jediným človekom vo vesmíre. Mali by sme byť pozorní k ostatným. Počúvajme viac svojich priateľov, pomôžme mame, kryme svojich partnerov. Pomôžme ľuďom častejšie. Dobrý tip je stráviť nejaký čas ako dobrovoľník.

bolest kolien

Lýtka – lýtka môžu bolieť kvôli žiarlivosti

Bolesť lýtok je znamením emocionálneho napätia. Sebectvo, neustále obavy o vzťah, šialená žiarlivosť sú ďalšími dôvodmi.

Mali by sme viac veriť svojim blízkym priateľom.  Je dôležité naučiť sa dôverovať svojej polovičke. Relaxujme a prestaňme kontrolovať svoju lásku. To môže byť čas zanechať niečo, čo nám veľmi  prekáža alebo z nás robí šialencov.

bolest lytka

Členky – členky môžu bolieť, pretože sa vzdávame svojich snov

Bolesť v členkoch môže znamenať, že sme zabudli na seba a potrebujeme väčšiu radosť v živote. Možno nám práca berie všetok voľný čas alebo sme nebrali svoje potreby dosť vážne a vždy sme odložili svoje sny.

Mali by sme prestať pretekať a otočiť malé sny do reality. Je čas nechať sa rozmaznávať. Kúpme si drahú vec, majme dobrý spánok, skúsme chutné dobroty. Napríklad zabudnime na nejaký čas na svoju prácu a myslíme na romantický vzťah (alebo si urobme romantický večer s partnerom). Alebo naplánujme si vysnívaný výlet.

bolest noh

Päty – bolesť piet je spôsobená zúfalstvom alebo neochotou pohybu

Apatia môže byť príčinou bolesti piet. Ide o to, keď sa naše telo odmieta pohnúť. Je to akoby sme sa báli života a nevideli zmysel v pohybe dopredu. Keď si podvedome myslíme, že všetko ide zle a celý náš život je veľký neúspech, bolia nás päty.

Zaplňme svoj život láskou a šťastím. Naučme sa tešiť z malých radostí  života. Pozrime sa, aký krásne je svet a ľudia v ňom. Tešia sa rôznym chutiam,  sú tu zvuky, slnko, vietor. Kúpme alebo adoptujme si chlpatého maznáčika alebo majme nové hoby. Vyplňme svoj život zaujímavejšími vecami. Zabudnime na všetky zlé spomienky a usmievajme sa viac. Mali by sme nájsť niečo, čo nám bude prinášať šťastie každý deň.

bolest chodidiel

Záver

Záver je jednoduchý: ľúbme sa a odpúšťajme si (nielen druhým, ale hlavne sebe). Buďme ohľaduplní k ostatným a snažme sa nedržať odpor voči iným ľuďom. Viac komunikujme, usmievajme sa (pretože úsmev na nás vyzerá veľmi dobre) a zostaneme zdraví.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií