fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silné búrky dnes zasiahnu Európu. Hrozia obrovské krúpy

Vo veľkej časti Európy dnes hrozia intenzívne búrky. Tie môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a krupobitím. Nášmu územiu by sa tie najsilnejšie mali vyhnúť, no večer a v noci môžu zasiahnuť aj krajný západ Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

V oblasti severného Jadranu a v strednej Európe sa počas dnešného dňa očakávajú intenzívne búrky. Vyskytnúť by sa mali najmä v Taliansku, v Alpách, no takisto na juhovýchode Nemecka a v Česku. Okrajom môžu zasiahnuť aj Slovensko.

Dôvodom búrok bude prechod studeného frontu, ktorý sa bude vlniť v alpskej oblasti a v strednej Európe, pred ktorým bude od juhu prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Najsilnejšie búrky sa očakávajú na severe Talianska. Vo vlhkom vzduchu a v silnom strihu vetra sa budú tvoriť najmä multicelárne búrky, ktoré môžu priniesť veľmi silné zrážky a veľké krúpy v priebehu krátkeho času.

V západnej časti Talianska sa očakávajú vzhľadom na silnejší strih vetra aj supercelárne búrky, ktoré môžu priniesť obrovské krúpy. Riziko búrok by malo narastať vo večerných hodinách.

V oblastiach severne od Álp budú búrky prevažne multicelárneho charakteru. Vznikať by mali predovšetkým v hornatých oblastiach a neskôr aj na samotnom fronte.

Najviac búrok sa očakáva v oblasti Českej republiky a Rakúska vo večerných hodinách a s príchodom noci. Búrky by mali byť sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, no pri silnejší bunkách nie je vylúčený ani silný vietor či krupobitie.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko mieri oteplenie. Kedy sa dočkáme letných teplôt?
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií