fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silné dažde vyvolali na talianskom ostrove Ischia zosuv pôdy, nezvestných je najmenej 12 ľudí

Z neďalekého Neapola vyslali do akcie posily, no tie mali pre nepriaznivé počasie problémy dostať sa na Ischiu.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.11.2022 (Webnoviny.sk) – Po zosuve pôdy vyvolanom silnými dažďami na talianskom ostrove Ischia zostáva nezvestných minimálne 12 ľudí.

Taliansky minister vnútra Matteo Piantedosi uviedol, že zatiaľ neboli potvrdené žiadne úmrtia, aj keď taliansky vicepremiér Matteo Salvini predtým informoval o najmenej ôsmich obetiach. „V tejto chvíli nie sú potvrdené žiadne úmrtia,“ povedal Piantedosi.

Tlačová agentúra ANSA uviedla, že sa zrútilo najmenej 10 budov. Minimálne 100 ľudí uviazlo v izolovaných častiach ostrova a starosta vyzval obyvateľov, aby zostali doma.

Hasiči naďalej pokračujú v záchranných prácach. Z neďalekého Neapola vyslali do akcie posily, no tie mali pre nepriaznivé počasie problémy dostať sa na Ischiu motorovým člnom alebo helikoptérou.

Viac k témam: Ostrov Ischia, Zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Silné dažde vyvolali na talianskom ostrove Ischia zosuv pôdy, nezvestných je najmenej 12 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií