Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silný vietor dnes zabíjal. Zahynul len 14-ročný chlapec z Nitry

Silný vietor dnes skomplikoval život mnohým Slovákom. Na ceste sú popadané stromy aj strechy, no najvážnejšia je situácia v Nitre. 

Pokračovanie pod reklamou

Po okraji tlakovej níže, ktorú nemeckí meteorológovia pomenovali Mortimer v našej oblasti silnie vietor. Intenzívny vietor fúka na celom území Slovenska a zanecháva za sebou viaceré vážne škody. Stromy popadali aj na jednokoľajovú trať medzi Šuranmi a Bánovom, doprava je na tomto úseku na niekoľko hodín prerušená.

Silný vietor úradoval na celom Slovensku

V Pezinku uzavreli zámocký park. Silný vietor tam zlomil mohutný strom a viacero konárov. V úseku Šaľa – Vlčany zase vietor prevrátil kamión. V Bratislave sa vybúril aj na viacerých strechách, ktoré ostali na zemi.  Intenzívny nárazový vietor komplikuje situáciu aj v bratislavskej MHD, jeden zo spadnutých konárov prerazil čelné sklo autobusu. V hlavnom meste popadalo najmenej desať stromov. Na Podunajskej ulici vietor odtrhol strechu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) už včera vo večerných hodinách informoval o zmene počasia. Na dnes vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR. Pre niektoré časti dokonca platí aj výstraha 2. stupňa. 

 

 

Pokračovanie pod reklamou
Na viacerých častiach Slovenska hlásia popadané stromy. Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Popadané stromy cez celú vozovku. Zdroj: Prezídium hasičského a záchranného zboru

Zomrel mladý chlapec z Nitry

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala o tragickej udalosti, ktorá sa stala v Nitre.

„V Nitre vplyvom silného vetra spadol na žiakov základnej školy na prechádzke strom. Na mieste zomrel 14 ročný chlapec. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne,” informovala polícia Slovenskej republiky. 

O tragickej udalosti informovali aj hasiči:

„Hasiči momentálne zasahujú na cyklotrase pri futbalovom štadióne pod Zoborom v Nitre, kde následkom silného nárazového vetra došlo k pádu stromu. Strom pri páde zasiahol tri maloleté osoby, z ktorých dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno udalosť neprežilo. Zranené osoby sú v opatere zdravotníkov a budú prevezené do nemocnice. Psychológovia HaZZ poskytujú na mieste nešťastia krízovú intervenciu,” informovali hasiči na sociálnej sieti.

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahovali slovenskí hasiči za posledné 3 hodiny viac ako 80 – krát. V prevažnej miere pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov na vozovkách a zaparkovaných automobiloch a pri uvoľnených plechových strechách. Najvážnejšia situácia je v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde bola pomoc hasičov doposiaľ potrebná na 21 miestach (v každom kraji).

„Hasiči zasahujú tiež v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji (14 výjazdov). V Žilinskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji je situácia pokojnejšia (6, 6 a 2 udalostí). V hlavnom meste zasahujú príslušníci najmä v mestských častiach Petržalka a Staré Mesto,” informovalo na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru. 

Zdroj: aktuality.sk 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií