fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silný vietor dnes zabíjal. Zahynul len 14-ročný chlapec z Nitry

Máte tip? napíšte nám mailom

Silný vietor dnes skomplikoval život mnohým Slovákom. Na ceste sú popadané stromy aj strechy, no najvážnejšia je situácia v Nitre. 

Po okraji tlakovej níže, ktorú nemeckí meteorológovia pomenovali Mortimer v našej oblasti silnie vietor. Intenzívny vietor fúka na celom území Slovenska a zanecháva za sebou viaceré vážne škody. Stromy popadali aj na jednokoľajovú trať medzi Šuranmi a Bánovom, doprava je na tomto úseku na niekoľko hodín prerušená.

Silný vietor úradoval na celom Slovensku

V Pezinku uzavreli zámocký park. Silný vietor tam zlomil mohutný strom a viacero konárov. V úseku Šaľa – Vlčany zase vietor prevrátil kamión. V Bratislave sa vybúril aj na viacerých strechách, ktoré ostali na zemi.  Intenzívny nárazový vietor komplikuje situáciu aj v bratislavskej MHD, jeden zo spadnutých konárov prerazil čelné sklo autobusu. V hlavnom meste popadalo najmenej desať stromov. Na Podunajskej ulici vietor odtrhol strechu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) už včera vo večerných hodinách informoval o zmene počasia. Na dnes vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR. Pre niektoré časti dokonca platí aj výstraha 2. stupňa. 

Prečítajte si tiež:
Keď boli stredoškolákmi, sľúbili si, že ak do ich päťdesiatky nenájdu lásku, vezmú sa. Teraz tento sľub po dlhých rokoch naplnili

 

 

Na viacerých častiach Slovenska hlásia popadané stromy. Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Popadané stromy cez celú vozovku. Zdroj: Prezídium hasičského a záchranného zboru

Zomrel mladý chlapec z Nitry

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala o tragickej udalosti, ktorá sa stala v Nitre.

„V Nitre vplyvom silného vetra spadol na žiakov základnej školy na prechádzke strom. Na mieste zomrel 14 ročný chlapec. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne,” informovala polícia Slovenskej republiky. 

O tragickej udalosti informovali aj hasiči:

„Hasiči momentálne zasahujú na cyklotrase pri futbalovom štadióne pod Zoborom v Nitre, kde následkom silného nárazového vetra došlo k pádu stromu. Strom pri páde zasiahol tri maloleté osoby, z ktorých dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno udalosť neprežilo. Zranené osoby sú v opatere zdravotníkov a budú prevezené do nemocnice. Psychológovia HaZZ poskytujú na mieste nešťastia krízovú intervenciu,” informovali hasiči na sociálnej sieti.

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahovali slovenskí hasiči za posledné 3 hodiny viac ako 80 – krát. V prevažnej miere pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov na vozovkách a zaparkovaných automobiloch a pri uvoľnených plechových strechách. Najvážnejšia situácia je v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde bola pomoc hasičov doposiaľ potrebná na 21 miestach (v každom kraji).

„Hasiči zasahujú tiež v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji (14 výjazdov). V Žilinskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji je situácia pokojnejšia (6, 6 a 2 udalostí). V hlavnom meste zasahujú príslušníci najmä v mestských častiach Petržalka a Staré Mesto,” informovalo na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru. 

Zdroj: aktuality.sk 

Prečítajte si tiež:
Krása ženy je o niečom úplne inom..
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií