Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimečka vyzýva Pellegriniho, aby sa ako novozvolený prezident zastal nezávislých médií

Poďme naplniť slová o spoločenskom zmieri v praxi a začnime tým, čo teraz najviac horí, uviedol predseda progresívcov.

27.5.2024 (SITA.sk) – Progresívci vyzývajú budúceho prezidenta Petra Pellegriniho, aby sa zastal nezávislých médií. Informoval o tom predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. Boj o nezávislosť médií sa podľa jeho slov týka televízií Markíza, Joj aj RTVS.

Ich politické diskusie a spravodajstvo sú pod veľkým tlakom,“ skonštatoval Šimečka a vyzval Pellegriniho k záväzku, že bude spoločnosti a politikom príkladom, že sa zastane relevantných médií, a že sa vyjadrí, že ako prezident nebude bojkotovať žiadne z celoštátnych televízií, rozhlasov či denníkov. Ďalej ho žiada, aby sa nepridal k tým, ktorí na nich zvyšujú tlak a znemožňujú im robiť prácu ochrancov demokracie.

Poďme naplniť slová o spoločenskom zmieri v praxi a začnime tým, čo teraz najviac horí. Záchranou nezávislých, slobodných, relevantných médií, ktoré sú pre príslušnosť Slovenska k civilizovanej Európe úplne kľúčové,“ vyhlásil predseda PS.

Viac k témam: ochrana médií, Predseda Progresívneho Slovenska, Zvolený prezident
Zdroj: SITA.sk – Šimečka vyzýva Pellegriniho, aby sa ako novozvolený prezident zastal nezávislých médií © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií