Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimko sa podľa Dzurindu preukázal ako „demokratický politický leadership“ a Čaputová s Ódorom sa zľakli (video)

Dzurinda zároveň odmietol, že by ho jeho postoj k Šimkovmu odvolaniu zaradzoval do rovnakého tábora ako predsedu strany Smer Roberta Fica.

20.7.2023 (SITA.sk) – Šimkovi sa stalo osudným, že verejnosť i dvaja z troch najvyšších ústavných činiteľov naleteli vedeniu polície, myslí si predseda stany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda.

Je presvedčený o tom, že Ivan Šimko, ktorý bol do včerajška poverený vedením ministerstva vnútra, neurobil nič zlé a konal správne, keď odmietol vymenovať trestne stíhaného policajta do funkcie v policajnej inšpekcii.

„Napriek tomu, že Ivan Šimko konal správne, Hamranovci rozpútali proti svojmu ministrovi mediálnu hystériu“ skonštatoval Dzurinda na štvrtkovej tlačovej besede.

Čaputová a Ódor sa zľakli

Ivan Šimko skončil preto, lebo predseda vlády Ódor a pani prezidentka Čaputová sa zľakli. Zľakli sa takzvanej hrozby odchodu vedenia polície. Pani prezidentka Čaputová aj pán premiér Ódor sa báli postaviť na stranu pravdy,“ tvrdí Durinda, odvolávajúc sa na Ódorove slová, ktoré sa týkali toho, že vláda si musela vybrať medzi odobratím poverenia Šimkovi, alebo odchodom vedenia polície.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šimko ako politický leader

Šimko podľa neho preukázal „demokratický politický leadership“. Ten podľa neho nepreukázali ani prezidentka, ani premiér, čo Dzurinda pripisuje najmä chýbajúcim politickým skúsenostiam.

Dzurinda zároveň odmietol, že by ho jeho postoj k Šimkovmu odvolaniu zaradzoval do rovnakého tábora ako predsedu strany Smer-sociálna demokracia Roberta Fica. Tvrdí, že jemu ide o právny štát, vládu zákona princípy demokracie, kým Ficovi ide len o neho samého.

Viac k témam: Minister vnútra, Odvolanie z funkcie, Policajná inšpekcia
Zdroj: SITA.sk – Šimko sa podľa Dzurindu preukázal ako „demokratický politický leadership“ a Čaputová s Ódorom sa zľakli (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií