Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimkovičová zamietla nápad Kuffu, intronizácia Krista za kráľa Slovenska nebude (video)

Štátny tajomník Štefan Kuffa pred časom v rámci úvodnej omše Trnavskej novény za ministerstvo kultúry verejne prisľúbil, že budú iniciovať intronizáciu Krista za kráľa Slovenska.

21.11.2023 (SITA.sk) – Intronizácia Krista za kráľa Slovenska je iniciatívou štátneho tajomníka Ministerstva kultúry (MK) SR Štefana Kuffu (nominant SNS).

Ako uviedla ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS), s Kuffom si záležitosť vydiskutovali a rezort takúto iniciatívu vyvíjať nebude. Šimkovičová zdôraznila, že je to mimo ministerstva kultúry.

Štátny tajomník MK SR Kuffa pred časom v rámci úvodnej omše Trnavskej novény za ministerstvo kultúry verejne prisľúbil, že budú iniciovať intronizáciu Krista za kráľa Slovenska. Obrátil sa i na prítomných biskupov a poprosil ich o zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi, a to za prítomnosti celej vlády i všetkých biskupov.

Konferencia biskupov Slovenska sa od Kuffových slov dištancovala. V stanovisku uviedla, že chrám je miestom modlitby a nemal by v ňom byť priestor na apely rozdeľujúce veriacich.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/11/ministerka-simkovicova-a-intronizacia-krista-za-krala-slovenska.mp4

Viac k témam: Minister kultúry SR, Štátny tajomník
Zdroj: SITA.sk – Šimkovičová zamietla nápad Kuffu, intronizácia Krista za kráľa Slovenska nebude (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií