Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimkovičovej ministerstvo neakceptovalo hromadnú pripomienku Matovičovho hnutia k STaR, Slovensku môžu hroziť sankcie

Očakávania hnutia v prípade rozporového konania sa naplnili.

22.3.2024 (SITA.sk) – Očakávania hnutia Slovensko v prípade rozporového konania neboli veľké a naplnili sa, ich hromadnú pripomienku k návrhu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STaR) ministerstvo kultúry neakceptovalo.

Informovala o tom exministerka kultúry Natália Milanová (hnutie Slovensko) na piatkovej tlačovej besede.

Slovensku hrozí sankcia

Bývalá ministerka už v štvrtok uviedla, že nový návrh zákona o STaR ide proti správe Európskej komisie (EK) o právnom štáte z roku 2023, ktorá zároveň vyzvala našu krajinu, aby posilnila nezávislé riadenie a redakčnú nezávislosť RTVS.

Europoslanec Peter Pollák (hnutie Slovensko) doplnil, že Slovensku hrozí sankcia za to, že vláda Roberta Fica (Smer-SD) pristupuje k slobode verejnoprávneho média veľmi otázne.

Porušenie medzinárodných pravidiel

Europoslanec vo štvrtok zároveň absolvoval stretnutie s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou, s ktorou sa rozprával práve o vládou navrhovaných zmenách. Pollák skonštatoval, že s návrhom bude mať po jeho prijatí parlamentom vážny problém aj Európska komisia.

„Z rozhovoru jasne vyplynulo, že ak táto legislatíva bude podporená v národnej rade v skrátenom legislatívnom konaní, EK zrejme uplatní voči Slovensku sankcie v podobe infringementu za porušovanie slobody médií a v tomto prípade RTVS. Ide v podstate už o druhé porušenie medzinárodných pravidiel, ktoré prišlo po novele Trestného zákona,“ uviedol Pollák.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Šimkovičovej ministerstvo neakceptovalo hromadnú pripomienku Matovičovho hnutia k STaR, Slovensku môžu hroziť sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií