Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šimon Nemec je pripravený a zaslúži si hrať v NHL, tvrdí expert. Veľký skok z extraligy do AHL mu nerobil problém

Nemca zvolili do All-Star tímu nováčikov a od svojho klubu dostal Cenu Iana Andersona za najväčšie zlepšenie počas ročníka.

14.7.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec v minulej sezóne ukázal, prečo si ho klub New Jersey Devils vybral na vlaňajšom drafte nováčikov do zámorskej NHL z druhého miesta.

V tíme Utica Comets z nižšej AHL podával podľa Stevena Ellisa z portálu Daily Faceoff také dobré výkony, že si zaslúži postúpiť o úroveň vyššie a v nasledujúcom ročníku si zahrať v profilige.

Nemec nazbieral v drese Comets spolu 34 bodov (12+22) v 65 zápasoch. V počte gólov aj bodov stanovil nové rekordy súťaže pre obrancu do 19 rokov, v produktivite o jeden bod prekonal predošlé historické maximum Davea Maloneyho zo sezóny 1974/1975.

Zvolili ho do All-Star tímu nováčikov a od svojho klubu dostal Cenu Iana Andersona za najväčšie zlepšenie počas ročníka.

„Nemec je vysoko hodnotený mladý obranca s obrovským potenciálom. V uplynulej sezóne patril medzi opory v Utice. Predtým odohral niekoľko sezón v mužskej súťaži a aj keď do AHL je to veľký skok zo slovenskej extraligy, nezdalo sa, že by mal s tým problém. Devils majú v systéme dobrých mladých obrancov, vrátane Lukea Hughesa, ale aj Nemec je už pripravený,“ myslí si Ellis.

Viac k témam: AHL, NHL
Zdroj: SITA.sk – Šimon Nemec je pripravený a zaslúži si hrať v NHL, tvrdí expert. Veľký skok z extraligy do AHL mu nerobil problém © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií