Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šipoš musí ubezpečiť Pellegriniho, že poslanci z klubu Slovensko už nenarušia žiadne živé vstupy

Pellegrini reagoval na incident, keď Igor Matovič pred začiatkom živého vstupu začal verbálne útočiť na poslanca Jána Mažgúta.

15.11.2023 (SITA.sk) – Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš musí ubezpečiť predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), že žiaden poslanec z klubu nebude narúšať živé vstupy médií.

Pellegrini tak reagoval na incident, keď predseda hnutia Slovensko Igor Matovič ešte pred začiatkom živého vstupu začal verbálne útočiť na poslanca Jána Mažgúta (Smer-SD), ktorý mal byť súčasťou živého vstupu. Ten sa nakoniec neuskutočnil. Do momentu, kým Šipoš neuistí predsedu parlamentu, že sa podobný incident nezopakuje, dovtedy Pellegrini požiada médiá, aby žiadne živé vstupy z parlamentu nevysielali.

Nie je to z mojej strany nič osobné. Ak by sa takto správal poslanec zo strany Hlas-SD, PS alebo SaS, konal by som rovnako,“ povedal. V pléne s procedurálnym návrhom vystúpil poslanec Matovič, ktorý Pellegrininu odkázal, že by si nemal vytvárať nové pravidlá. Predseda parlamentu dal vypnúť Matovičovi mikrofón, keďže jeho návrh nebol procedurálny.

Viac k témam: Médiá, Poslanci, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Šipoš musí ubezpečiť Pellegriniho, že poslanci z klubu Slovensko už nenarušia žiadne živé vstupy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií